Archiv novinek

Podeváté vyhlášeny nejlepší rodinné firmy roku

Soutěž Equa bank Rodinná firma roku organizuje již devátým rokem Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). V letošním ročníku se do soutěžního klání přihlásilo celkem 48 rodinných firem. Generálním partnerem soutěže je Equa bank, partnery společnosti Deloitte, Amper Market a Slavia pojišťovna. TRADE NEWS je od začátku jejím mediálním partnerem

Publikováno

celá novinka

Soutěž Nastartujte se 2020 má vítěze - KB a AMSP ČR pokračují v podpoře začínajících podnikatelů

Již 8. ročník grantového programu Komerční banky a AMSP ČR pro začínající podnikatele „Nastartujte se“, jehož byl TRADE NEWS opět mediálním partnerem, vyvrcholil oceněním vítězů. Odborná porota vybrala z přihlášených podnikatelských záměrů jako nejlepší Pealock, VR Education a Nachozeno.

Publikováno

celá novinka

Brzy vyjde nové TRADE NEWS - Úvodník můžete číst už nyní

Zaměření předvánočního čísla časopisu TRADE NEWS vás symbolicky přenese do zasněžených severských krajů. Země Skandinávie skýtají mnohem víc než jen polární záři. Švédsko, Norsko, Dánsko a Finsko jsou v byznysovém světě symboly pro konkurenceschopnou ekonomiku, inovace a nové technologie spojené s důrazem na vzdělání, udržitelnost, sociální soudržnost a vysokou životní úroveň.

Publikováno

celá novinka

MPO spouští Czech Rise Up 2.0, v programu na výzkum proti koronaviru je připraveno sto milionů korun

V rekordně krátkém čase Ministerstvo průmyslu a obchodu na jaře spustilo program Czech Rise Up a podpořilo projekty inovativních firem, které pomáhají bojovat s pandemií koronaviru. Ve středu 18. listopadu MPO spustilo pokračování programu – Czech Rise Up 2.0, který se zaměří na oblast výzkumu a zdravotnictví.

Publikováno

celá novinka

Národní rozvojový fond získal licenci ČNB

Česká národní banka udělila licenci Národnímu rozvojovému fondu SICAV (NRF). Díky tomuto kroku zde vzniká možnost zapojení soukromého kapitálu do financování infrastrukturních projektů v České republice. Představenstvo NRF ve spolupráci s potencionálními investory již začalo vyhodnocovat možné typové projekty. Do příprav NRF se kromě Českomoravské záruční a rozvojové banky zapojily také Česká spořitelna, Komerční banka, Československá obchodní banka a UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Další investoři se mohou přidat kdykoliv v budoucnu.

Publikováno

celá novinka

Koná se E-MEET EXPORT #2. Jak během koronakrize i v budoucnosti podporovat české exportéry

• 135 přihlášených společností | 544 naplánovaných konzultací • služby zdarma CzechTrade do 31. března 2021 • digitalizace zahraničního obchodu

Publikováno

celá novinka

MPO zveřejňuje druhou výzvu k programu COVID - Nájemné, žádosti můžete podávat od příštího týdne

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo druhou výzvu programu COVID - Nájemné. Žádosti bude možné podávat od 21. října 2020 do 21. ledna 2021, a to elektronicky přes informační systém dostupný na webu mpo.cz.

Publikováno

celá novinka

Proměňte oslabení trhů v investiční příležitost

Naskytla se vám možnost nákupu existující společnosti v zahraničí? Máte zájem rozšířit své podnikání do zahraničí? Zakládáte právnickou osobu v zahraničí? Česká exportní banka, a.s., podpoří váš záměr o lokalizaci svým úvěrovým produktem

Publikováno

celá novinka

Třístý rodinný podnik registrován! Rodinné firmy jsou stavebním kamenem české ekonomiky

Před několika měsíci spustila AMSP ČR registraci rodinných obchodních korporací a rodinných živností. Na konci srpna byl registrován jubilejní třístý český rodinný podnik. Při rozběhu registrace od letošního 1. března jsme zažili koronavirovou krizi, změnu textu definice rodinného podnikání, přesměrování státní správy a podnikatelského sektoru na nové priority, nově organizované léto a každý z majitelů rodinných firem mnoho nepředpokládaného. A přesto registrujeme průměrně za týden deset nových firem.

Publikováno

celá novinka

ČMZRB nabízí firmám snadnější přístup k zvýhodněnému financování

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) po dohodě s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) rozšiřuje možnosti využití programu Expanze. Zvýhodněné financování z programu Expanze mohou podnikatelé od 11. srpna využít i k pořízení repasovaných nebo již používaných strojů a provozní záruky tedy mohou čerpat i bez nutnosti zavázání se k nové investici.

Publikováno

celá novinka
1 2 3 4 6 11 16 21

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.