Archiv novinek

MSV 2021 ukáže inovace pro průmysl budoucnosti

Od 8. do 12. listopadu 2021 se na brněnském výstavišti uskuteční již 62. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. K vidění budou inovativní průmyslové technologie a mezi stěžejní témata se zařadí digitalizace průmyslu.

Publikováno

celá novinka

Čtrnáct osobností českého průmyslu a obchodu převzalo medaile ministra průmyslu a obchodu

Významný čin, zásluhy nebo celoživotní práce. Právě za ty se udělují tradiční medaile ministra průmyslu a obchodu. Čtrnácti osobnostem napříč sektory je udělil vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček. Slavnostní akce se vůbec poprvé v historii uskutečnila ve vstupním foyer hlavní budovy Ministerstva průmyslu a obchodu Na Františku v Praze.

Publikováno

celá novinka

ČMZRB se změnila na Národní rozvojovou banku (NRB)

„Naše vláda pracovala na posilování strategického významu ČMZRB, dnes už tedy NRB, při podpoře a modernizaci celé ekonomiky,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „S posilováním role NRB v posledních dvou letech souvisí vznik dvou dceřiných společností, Národního rozvojového fondu a Národní rozvojové investiční, které bance umožní rozšířit nabízené služby, zejména úvěrová a záruční schémata o další finanční nástroje včetně investic do infrastruktury a tím klienty podpoří zcela novým způsobem.

Publikováno

celá novinka

Skupina Partners chystá spuštění banky.

Pomoci by ji měla spolupráce s česko-britskou Colours of Data, se kterou plánuje postavit finanční služby budoucnosti.

Publikováno

celá novinka

Partners expandují na Slovensko pod novým brandem Simplea

Finanční skupina Partners expanduje na Slovensko. Pro tento obchodní krok zvolila nový název a také brand – Simplea. Tato nová, unikátní skupinová značka byla zvolena pro komunikaci veškerých skupinových aktivit na slovenském trhu. Obchodně zde nepočítá s tvorbou poradenské sítě, zájemcům o vlastní byznys představí svůj úspěšný franšízový koncept bankovních a poradenských poboček nazvaných Simplea Point. Za první rok jich plánuje vybudovat 50. „Jde o stěžejní projekt roku 2021. Zahraniční expanze skupiny Partners včetně kompletní interní produktové a technologické propozice byla spuštěna v prvním kvartálu tohoto roku. Ostrý start začne v září,“ plánuje ředitel finanční skupiny Partners Petr Borkovec.

Publikováno

celá novinka

Partners otevírají novou penzijní společnost Rentea

Finanční skupina Partners dostala od České národní banky licenci a spouští novou penzijní společnost. Ponese název Rentea a odstartuje 21. června 2021. „Penzijka bude při správě fondů využívat investiční nástroje jednoho z největších světových správců aktiv na světě – společnosti BlackRock, která spravuje 7,3 bilionu USD. Své finance na stáří si od ní nechávají spravovat desítky milionů lidí z USA a dalších vyspělých zemí. Již během prvního roku plánuje získat 10 tisíc klientů, které by měla mít ze zákona každá penzijní společnost do dvou let svého fungování,“ konstatuje Petr Borkovec, ředitel finanční skupiny Partners. Nová penzijní společnost je dalším dílkem do skládačky vlastních unikátních finančních produktů skupiny Partners.

Publikováno

celá novinka

Vyhlášeny historicky první Národní ceny ČR za kvalitu v rodinném podnikání

V rámci udílení tradičních Národních cen kvality České republiky proběhlo v budově Ministerstva průmyslu a obchodu slavnostní předávání historicky prvních Národních cen České republiky za kvalitu v rodinném podnikání 2020.

Publikováno

celá novinka

Nová soutěž pro řemeslníky

Soutěž eManuel hledá inspirativní příběhy řemeslníků, kteří úspěšně překonali mnohá úskalí v podnikání, zakládají si na dobrém jménu a čestném jednání. Zároveň jde v soutěži o řemeslné podnikání, jehož součástí je odesílání balíků prostřednictvím přepravních služeb. Uzávěrka přihlášek končí 31. 8. 2021.

Publikováno

celá novinka

Jubilejní 10. ročník soutěže Equa bank Rodinná firma roku odstartoval

Rodinné firmy se mohou hlásit až do 10. září 2021 do kategorie Malá firma (do 50 zaměstnanců) nebo Střední firma (do 250 zaměstnanců).

Publikováno

celá novinka

Oceníme další eŽeny

Jste žena, podnikáte a provozujete vlastní e-shop nebo ho máte v plánu založit? Pak neváhejte a přihlaste se do druhého ročníku soutěže eŽena, kterou organizuje AMSP ČR v rámci projektu Podnikavá žena. Generálními partnery soutěže jsou Ženy s.r.o. a společnost General Logistics Systems Czech Republic s.r.o. (GLS).

Publikováno

celá novinka
1 2 3 4 7 12 18 23

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.