Archiv novinek

Ochutnávka nového TRADE NEWS

V posledním letošním vydání TRADE NEWS najdete informace o zemích severní Afriky, konkrétně o našich tradičních obchodních partnerech – Egyptě, Maroku a Alžírsku.

Publikováno

celá novinka

Exportní pojišťovna EGAP pojistila export za jeden bilion korun

Objem vývozu českých exportérů podpořeného pojišťovnou EGAP dosáhl jednoho bilionu korun. Jedná se o součet všech obchodních případů, které pojišťovna realizovala za 29 let své existence. Čeští exportéři s jejím pojištěním za tu dobu vyvezli své zboží do 130 zemí světa.

Publikováno

celá novinka

Odrazový můstek do nové éry. Příští týden začíná 62. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v

Digitální továrna, tedy nejnovější a inovativní průmyslové technologie. Téma už 62. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV), který se od 8. do 12. listopadu 2021 uskuteční na brněnském výstavišti. Nabídku a služby státu představí z jednoho místa - České národní expozice -celkem čtrnáct organizací. Stejně jako na posledním MSV v roce 2019 se vše uskuteční pod značkou Czech Republic: The Country for the Future. Letos v duchu faktu, že společnost z krize odchází silnější a stojí na startu, odrazovém můstku do nové éry.

Publikováno

celá novinka

Ochutnávka právě chystaného TRADE NEWS

V listopadovém čísle časopisu TRADE NEWS se věnujeme čtyřem perspektivním teritoriím, konkrétně Státu Izrael, Iráku, Saúdské Arábii a Ománu. Ty jsou součástí pestré palety zemí tvořících region Blízkého východu, jehož ústřední charakteristikou je především lidská, kulturní, náboženská, politická a ekonomická rozmanitost, která se promítá do různorodých příležitostí pro odbyt českého exportu a navazování technologické spolupráce v mnoha perspektivních odvětvích.

Publikováno

celá novinka

MSV 2021 ukáže inovace pro průmysl budoucnosti

Od 8. do 12. listopadu 2021 se na brněnském výstavišti uskuteční již 62. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. K vidění budou inovativní průmyslové technologie a mezi stěžejní témata se zařadí digitalizace průmyslu.

Publikováno

celá novinka

Čtrnáct osobností českého průmyslu a obchodu převzalo medaile ministra průmyslu a obchodu

Významný čin, zásluhy nebo celoživotní práce. Právě za ty se udělují tradiční medaile ministra průmyslu a obchodu. Čtrnácti osobnostem napříč sektory je udělil vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček. Slavnostní akce se vůbec poprvé v historii uskutečnila ve vstupním foyer hlavní budovy Ministerstva průmyslu a obchodu Na Františku v Praze.

Publikováno

celá novinka

ČMZRB se změnila na Národní rozvojovou banku (NRB)

„Naše vláda pracovala na posilování strategického významu ČMZRB, dnes už tedy NRB, při podpoře a modernizaci celé ekonomiky,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „S posilováním role NRB v posledních dvou letech souvisí vznik dvou dceřiných společností, Národního rozvojového fondu a Národní rozvojové investiční, které bance umožní rozšířit nabízené služby, zejména úvěrová a záruční schémata o další finanční nástroje včetně investic do infrastruktury a tím klienty podpoří zcela novým způsobem.

Publikováno

celá novinka

Skupina Partners chystá spuštění banky.

Pomoci by ji měla spolupráce s česko-britskou Colours of Data, se kterou plánuje postavit finanční služby budoucnosti.

Publikováno

celá novinka

Partners expandují na Slovensko pod novým brandem Simplea

Finanční skupina Partners expanduje na Slovensko. Pro tento obchodní krok zvolila nový název a také brand – Simplea. Tato nová, unikátní skupinová značka byla zvolena pro komunikaci veškerých skupinových aktivit na slovenském trhu. Obchodně zde nepočítá s tvorbou poradenské sítě, zájemcům o vlastní byznys představí svůj úspěšný franšízový koncept bankovních a poradenských poboček nazvaných Simplea Point. Za první rok jich plánuje vybudovat 50. „Jde o stěžejní projekt roku 2021. Zahraniční expanze skupiny Partners včetně kompletní interní produktové a technologické propozice byla spuštěna v prvním kvartálu tohoto roku. Ostrý start začne v září,“ plánuje ředitel finanční skupiny Partners Petr Borkovec.

Publikováno

celá novinka

Partners otevírají novou penzijní společnost Rentea

Finanční skupina Partners dostala od České národní banky licenci a spouští novou penzijní společnost. Ponese název Rentea a odstartuje 21. června 2021. „Penzijka bude při správě fondů využívat investiční nástroje jednoho z největších světových správců aktiv na světě – společnosti BlackRock, která spravuje 7,3 bilionu USD. Své finance na stáří si od ní nechávají spravovat desítky milionů lidí z USA a dalších vyspělých zemí. Již během prvního roku plánuje získat 10 tisíc klientů, které by měla mít ze zákona každá penzijní společnost do dvou let svého fungování,“ konstatuje Petr Borkovec, ředitel finanční skupiny Partners. Nová penzijní společnost je dalším dílkem do skládačky vlastních unikátních finančních produktů skupiny Partners.

Publikováno

celá novinka
1 2 3 4 7 12 18 23

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.