Archiv novinek

Vše přehledně a na jednom místě. MPO spustilo vyhledávač podpor pro podnikatele

Ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo web www.podporapodniku.cz. Podnikatelé tam najdou vyhledávač, který jim usnadní orientaci a následnou volbu nejvhodnější podpory, jež nejvíce odpovídá konkrétní situaci jejich podniku či záměru.

Publikováno

celá novinka

MSV 2023 v Brně se zaměří na efektivní a udržitelný průmysl

Na brněnském výstavišti se od 10. do 13. října 2023 uskuteční 64. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Desítky tisíc návštěvníků se seznámí s průmyslovými technologiemi a inovacemi, které představí vystavovatelé z celého světa. Společně s MSV se konají i specializované veletrhy TRANSPORT A LOGISTIKA a ENVITECH.

Publikováno

celá novinka

Vláda schválila Exportní strategii České republiky. Pomůže vytvářet nové národní šampiony

Strategii exportu na příštích deset let, kterou připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), schválila vláda. Nová strategie se zaměří na podporu exportérů s ambicí trvale působit na zahraničních trzích a prodávat finální produkty, služby a komplexní řešení. Cílem je posilovat exportní ambice českých firem, zlepšovat jejich postavení v dodavatelských řetězcích a diverzifikovat jejich export.

Publikováno

celá novinka

Oblíbené akce Poznej svého farmáře jsou v plném proudu

Letošní léto připravilo Ministerstvo zemědělství pro širokou veřejnost opět několik akcí Poznej svého farmáře, a to v různých městech a krajích České republiky. Můžete navštívit unikátní farmářské trhy s řadou výrobců z okolí a zakoupit kvalitní a ověřené produkty. Na místě budou místní chovatelé, pěstitelé a potravinářští výrobci nabízející své produkty, ale třeba také kuchařská show, program pro děti nebo hudební doprovodný program.

Publikováno

celá novinka

Vláda schválila návrh na posílení kapitálu EGAP. Umožní to pojišťovat vývoz na Ukrajinu

Vláda schválila návrh Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva financí na posílení kapitálu Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) za účelem pojištění vývozních úvěrových rizik na Ukrajinu. Po začátku ruské agrese EGAP zastavila pojištění vývozu českých firem na Ukrajinu. Obnovení státní podpory povede k uchování a posílení vazeb českých podnikatelů na tamní trh a přinese nové obchodní příležitosti a zvýší tak šance pro zapojení českého byznysu do budoucí obnovy Ukrajiny. Celkem půjde o podporu ve výši 339 milionů korun.

Publikováno

celá novinka

NRB přináší bezúročné úvěry na zelené investice

Národní rozvojová banka (NRB) a Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravily pro malé a střední podniky úvěrový program na podporu jejich dalšího rozvoje, který zároveň přispěje k plnění klimatických cílů a zelené transformaci. Program „Podřízené úvěry – NPO“ nabídne firmám bezúročné financování kombinované s komerčním úvěrem, z něhož budou moci financovat pořízení dlouhodobého majetku. Příjem žádostí bude spuštěn 15. září 2023.

Publikováno

celá novinka

Startuje 11. ročník soutěže Nastartujte se. Rozdělujeme více než 1 000 000 Kč. Přidáte se?

Máte v hlavě skvělý nápad a chcete začít podnikat? Tak právě teď je ta nejlepší příležitost. Od 1. května můžete registrovat své projekty do grantového programu Nastartujte se od Komerční banky. Tento program je určen na podporu začínajících podnikatelů.

Publikováno

celá novinka

Partners startují unikátní produkt - Double Speed rizikový fond

Cílí na dvojnásobek zhodnocení akciových trhů

Publikováno

celá novinka

Tomáš Nidetzký se stal předsedou představenstva NRB

Tomáš Nidetzký je od května 2023 předsedou představenstva Národní rozvojové banky (NRB). Ve funkci nahradil Jiřího Jiráska, jenž vedl banku od ledna 2016. Jeho cílem je v čele NRB posílit význam návratných finančních prostředků v české ekonomice, které budou dlouhodobě podporovat hospodářskou politiku státu.

Publikováno

celá novinka

NRB pokračuje ve financování úsporných opatření. Firmám nabídne výhodné úvěry a finanční příspěvek

Národní rozvojová banka (NRB) a Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravily pro podnikatele bez rozdílu velikosti pokračující program na podporu snížení energetické náročnosti jejich provozů. Nové úspory energie jsou určeny k realizaci projektů po celé České republice mimo region hlavního města Prahy a firmy o ně budou moci žádat od 27. dubna letošního roku.

Publikováno

celá novinka
1 2 3 4 8 15 21 28

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.