Archiv novinek

Den soukromého podnikání

Společnost MAKRO ctí soukromé podnikatele za jejich píli a odhodlání jít nelehkou cestou za nezávislostí a vizí. Jako poděkování pro ně připravila ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR na 11. říjen 2016 slavnostní akci.

Publikováno

celá novinka

Zrušení karenční lhůty nebo povinné zavádění zdravotní dovolené ničemu nepomůže

Jakýkoliv režim, v jehož rámci by měly firmy povinně platit první dny nemocenské svým zaměstnancům, se stane kontraproduktivním, bude zneužíván a zvýší náklady jak zaměstnavatelům, tak v některých případech i státu. Zrušení karenční lhůty stejně jako několikadenní povinné zdravotní volno (tzv. sick days) pouze opět zdraží cenu práce, aniž by se řešila motivace zaměstnavatelů poskytnout zdravotní volno ve formě benefitů a zaměstnanců ve smyslu prevence.

Publikováno

celá novinka

Veřejnost opět zvolí Osobnost Českého Goodwillu 2016

Již počtvrté začne 1. 9. ráno hlasování veřejnosti v prestižním ocenění Český Goodwill 2016. Veřejnost bude moci vybírat z rekordních 75 firem, které postoupily ve čtvrtém ročníku do finále. Meziročně se jedná o více než pětinový nárůst (21 %).

Publikováno

celá novinka

Firmy považují státní podporu exportu za důležitou

Praha, 24. června 2016 – Téměř třetina všech malých a středních exportérů využila v minulém roce služeb agentury CzechTrade, nejčastěji s žádostí o pomoc s propagací a vyhledáváním vhodných obchodních partnerů či distributorů. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který si nechalo vypracovat Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s Asociací malých a středních podniků a živnostníků (AMSP ČR).

Publikováno

celá novinka

České ženy v byznyse

V Klášteře minoritů sv. Jakuba v Praze 1 byl zahájen 9. ročník Ocenění Českých Podnikatelek prestižní konferencí Women In Business.

Publikováno

celá novinka

S cechmistry poprvé u premiéra

Vyučování předmětu dílny a pozemky na základních školách, klíčové změny v živnostenském zákoně, zavedení mistrovských zkoušek a cílená podpora regionálních produktů. Více než dvacet cechmistrů a šéfů klíčových řemeslných sdružení v čele s AMSP ČR projednalo s předsedou vlády rozhodující cíle spojené s největší letošní podnikatelskou aktivitou – Rokem řemesel 2016.

Publikováno

celá novinka

Podporujme české potraviny a výrobky!

Využívání regionálních potravin a surovin se musí stát celospolečenským tématem. Prestiží nebude konzumovat a vyrábět potraviny z cizích destinací, ale využívat lokálních zdrojů. To je hlavní poslání velké kampaně Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, která za podpory Ministerstva zemědělství a rozhodujících profesních spolků motivuje k nákupu výrobků lokálních producentů.

Publikováno

celá novinka

ČPP vyhrála na celé čáře

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) se stala vítězem 16. ročníku odborné ankety Pojišťovna roku, když ovládla hned tři z pěti hodnocených kategorií. Stejně jako v roce předchozím ČPP vyhrála nejprestižnější kategorii Pojištění průmyslu a podnikatelů. Obhájila vítězství v kategorii Autopojištění a také druhé místo v kategorii Životní pojištění. V Pojištění občanů se ČPP dokázala vyšvihnout z loňského druhého místa na místo první.

Publikováno

celá novinka

Vyhlášení 9. ročníku OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK

Dnešním dnem byl vyhlášen 9. ročník Ocenění Českých Podnikatelek – OCP. Na základě ratingu odborného garanta projektu, kterým je CRIF – Czech Credit Bureau, splnilo letos kritéria 17 887 obchodních společností vlastněných ženami. Do semifinále pak odborný garant nominoval a doporučil 720 českých podnikatelek. TRADE NEWS je tradičně jedním z mediálních partnerů.

Publikováno

celá novinka

Novinky projektu, který si cení českých podnikatelek

Začátkem května se sešla porota a partneři 9. ročníku projektu Ocenění Českých Podnikatelek. Projekt, který oceňuje české ženy-podnikatelky, podporuje hrdost a české úspěchy i podnikatelky samotné.

Publikováno

celá novinka

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.