Archiv novinek

SMART BUSINESS FESTIVAL 2016 NABÍDNE CHYTRÁ ŘEŠENÍ

Ve dnech 26. až 27. 10. 2016 bude Praha hostit druhý ročník Smart Business Festivalu – akce pro všechny podnikatele, kteří chtějí svou firmu modernizovat a inspirovat se nejnovějšími technologickými novinkami a jinými vychytávkami pro smart byznys. Zájem o účast a sledování dění mezi českými firmami projevil eurokomisař Günther Oettinger, každý z festivalových dní zahájí i nejvyšší představitelé české vlády – ministryně školství Kateřina Valachová, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a národní koordinátor digitální agendy Tomáš Prouza.

Publikováno

celá novinka

Navštivte Exportní dům

Letošní Mezinárodní strojírenský veletrh se už nyní může pochlubit nejvyšším počtem vystavovatelů za posledních pět let. Už letmý pohled do ekonomických statistik napoví, že Česko je zemí zaslíbenou právě strojírenství. Podíl vývozu strojů a dopravních zařízení na celkovém exportu loni přesáhl 55 procent. To představuje částku ve výši 2,2 bilionu korun a je to o 13 procentních bodů vyšší podíl, než jaký mělo toto průmyslové odvětví na vývozu v rámci celé Evropské unie.

Publikováno

celá novinka

Den soukromého podnikání

Společnost MAKRO ctí soukromé podnikatele za jejich píli a odhodlání jít nelehkou cestou za nezávislostí a vizí. Jako poděkování pro ně připravila ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR na 11. říjen 2016 slavnostní akci.

Publikováno

celá novinka

Zrušení karenční lhůty nebo povinné zavádění zdravotní dovolené ničemu nepomůže

Jakýkoliv režim, v jehož rámci by měly firmy povinně platit první dny nemocenské svým zaměstnancům, se stane kontraproduktivním, bude zneužíván a zvýší náklady jak zaměstnavatelům, tak v některých případech i státu. Zrušení karenční lhůty stejně jako několikadenní povinné zdravotní volno (tzv. sick days) pouze opět zdraží cenu práce, aniž by se řešila motivace zaměstnavatelů poskytnout zdravotní volno ve formě benefitů a zaměstnanců ve smyslu prevence.

Publikováno

celá novinka

Veřejnost opět zvolí Osobnost Českého Goodwillu 2016

Již počtvrté začne 1. 9. ráno hlasování veřejnosti v prestižním ocenění Český Goodwill 2016. Veřejnost bude moci vybírat z rekordních 75 firem, které postoupily ve čtvrtém ročníku do finále. Meziročně se jedná o více než pětinový nárůst (21 %).

Publikováno

celá novinka

Firmy považují státní podporu exportu za důležitou

Praha, 24. června 2016 – Téměř třetina všech malých a středních exportérů využila v minulém roce služeb agentury CzechTrade, nejčastěji s žádostí o pomoc s propagací a vyhledáváním vhodných obchodních partnerů či distributorů. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který si nechalo vypracovat Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s Asociací malých a středních podniků a živnostníků (AMSP ČR).

Publikováno

celá novinka

České ženy v byznyse

V Klášteře minoritů sv. Jakuba v Praze 1 byl zahájen 9. ročník Ocenění Českých Podnikatelek prestižní konferencí Women In Business.

Publikováno

celá novinka

S cechmistry poprvé u premiéra

Vyučování předmětu dílny a pozemky na základních školách, klíčové změny v živnostenském zákoně, zavedení mistrovských zkoušek a cílená podpora regionálních produktů. Více než dvacet cechmistrů a šéfů klíčových řemeslných sdružení v čele s AMSP ČR projednalo s předsedou vlády rozhodující cíle spojené s největší letošní podnikatelskou aktivitou – Rokem řemesel 2016.

Publikováno

celá novinka

Podporujme české potraviny a výrobky!

Využívání regionálních potravin a surovin se musí stát celospolečenským tématem. Prestiží nebude konzumovat a vyrábět potraviny z cizích destinací, ale využívat lokálních zdrojů. To je hlavní poslání velké kampaně Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, která za podpory Ministerstva zemědělství a rozhodujících profesních spolků motivuje k nákupu výrobků lokálních producentů.

Publikováno

celá novinka

ČPP vyhrála na celé čáře

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) se stala vítězem 16. ročníku odborné ankety Pojišťovna roku, když ovládla hned tři z pěti hodnocených kategorií. Stejně jako v roce předchozím ČPP vyhrála nejprestižnější kategorii Pojištění průmyslu a podnikatelů. Obhájila vítězství v kategorii Autopojištění a také druhé místo v kategorii Životní pojištění. V Pojištění občanů se ČPP dokázala vyšvihnout z loňského druhého místa na místo první.

Publikováno

celá novinka

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.