Archiv novinek

Rodinná firma je výhoda

„Historicky největší tuzemský průzkum v pěti stovkách rodinných firem překvapivě ukázal, že hovořit u rodinných klanů o prodeji přestává být tabu a že rodinné firmy už nejsou zahleděné pouze do vlastní kuchyně a nebojí se vyslat potomky na zaučení jinam,“ komentuje výsledky nedávného průzkumu AMSP ČR její předseda Karel Havlíček.

Publikováno

celá novinka

Vše o exportu a řízení malých a středních firem

AMSP ČR představuje novou publikační edici zaměřenou na klíčové procesy malých a středních firem. Navazujeme tím na cyklus odborných přednášek a kurzů, které AMSP ČR připravila ve spolupráci s CzechTrade, Vysokou školou finanční a správní nebo klíčovými tuzemskými bankami.

Publikováno

celá novinka

Štiky českého byznysu podvanácté

Již 12. ročník Štik českého byznysu odhalí ty nejúspěšnější firmy napříč různými odvětvími. Ekonomický žebříček založený společností Coface hodnotí ekonomické výsledky firem a oceňuje je na celorepublikové i na krajské úrovni. Novým generálním partnerem žebříčku je společnost Vodafone.

Publikováno

celá novinka

Efektivita insolvenčních řízení se dostává na samé dno

Asociace malých a středních a podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) a InsolCentrum představují analýzu insolvenčních řízení v ČR u podnikatelské sféry. Vyplývá z ní, že efektivita insolvenčních řízení je žalostně nízká. Současně analýza popírá tvrzení Světové banky, podle které je výtěžnost insolvencí v České republice na úrovni 65 %. Ve skutečnosti je to o řád méně. Dlouhodobě selhává i stát, jehož úřady jsou uspokojovány úplně nejhůře.

Publikováno

celá novinka

Český Goodwill 2015 startuje

Praha, 14. května – Třetí ročník ocenění Český Goodwill, ocenění pro firmy, kterých si lidé váží, právě startuje. V úvodní fázi, která potrvá do konce června, mohou lidé zasílat své nominace podnikatelů a společností, které chtějí ocenit za jejich odpovědný přístup k podnikání, osobnostní kvality či etické jednání vůči nejširšímu okolí jejich firmy.

Publikováno

celá novinka

Na živnostníky střílet nenecháme

Na základě trvale zkreslujících argumentů při rétorice proti živnostníkům vyhlašuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR nulovou toleranci proti každému, kdo použije ve veřejné diskuzi zásadně chybné údaje.

Publikováno

celá novinka

Ověřené informace k elektronické evidenci tržeb

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR spustila hlavní informační nástroj k elektronické evidenci tržeb (EET). Na serveru www.eltrzby.cz poskytuje zcela nezávislý informační servis pro všechny podnikatele a jejich oborové svazy a sdružení. Ověřené aktuální informace, validované Ministerstvem financí ČR, budou dostávat zdarma do svých e-mailových schránek majitelé desetitisíců malých provozoven a jejich zástupci.

Publikováno

celá novinka

Příjem žádostí do OPPIK už v létě

AMSP ČR denně konzultuje a monitoruje situaci ohledně nových výzev 2014 až 2020 Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). Na základě jednání mezi náměstkem ministra průmyslu Tomášem Novotným a předsedou AMSP ČR Karlem Havlíčkem by mělo být do konce dubna vypsáno 11 výzev, obratem se zahájí příjem registračních žádostí a po přibližně třech měsících i příjem plných žádostí. Po dalších třech měsících, tedy v listopadu 2015, by měly zasednout první hodnoticí komise. Čerpání prostředků z nových výzev by tak mohlo začít v prvním čtvrtletí 2016.

Publikováno

celá novinka

Známe pětici nejlepších českých inovátorů 2014

Soutěž Česká inovace vyhlásila za podpory AMSP ČR nejlepší tuzemské inovace roku 2014. Zajímavé a prospěšné nápady vybrala porota odborníků ze 124 přihlášených projektů z nejrůznějších sfér průmyslu, obchodu, vědy nebo státní správy.

Publikováno

celá novinka

E.ON otevřel další plnicí stanice na CNG

Společnost E.ON zprovoznila na dálnici D5 v Nýřanech u Plzně svou desátou plnicí stanici na stlačený zemní plyn CNG a záhy nato další, jedinou plnicí stanici na českém území na hlavním tahu Brno – Bratislava. Do budoucna plánuje posílit pozici v oblasti CNG dopravy – jen letos chce zvýšit prodej tohoto paliva až o 50 %.

Publikováno

celá novinka
1 7 12 15 16 17 18 19 20 21 23

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.