Archiv novinek

Ocenění českých lídrů zná své vítěze - TRADE NEWS je od počátku jeho mediálním partnerem

Do letošního finále se dostalo 89 firem s nejlepšími ekonomickými výsledky. Ty byly vybrány z 1307 společností, které vyhověly kritériím soutěže. O jejich výběr se postaral odborný garant soutěže společnost CRIF – Czech Credit Bureau. Celkem 43 % z nich tvoří rodinné firmy, 63 % pak působí prostřednictvím svých produktů a služeb v zahraničí.

Publikováno

celá novinka

Exportní cena ocení úspěchy českých vývozců do severní Evropy a Pobaltí

Odstartoval již 22. ročník soutěže Exportní cena DHL pod záštitou agentury CzechTrade, která vyzdvihuje úspěšné české exportéry. Nově vyhlásí vítěze v kategorii Exportér E-commerce. Tradičně si pak vítězové převezmou ceny v kategoriích Malá společnost, Středně velká společnost, Exportér teritoria a ceny CzechTrade – Nejúspěšnější klient a Exportní příběh roku. TRADE NEWS je opět jejím mediálním partnerem.

Publikováno

celá novinka

Jak se letos změní legislativní pravidla tuzemského podnikání

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) představila tradiční balíček nejvýznamnějších legislativních změn, které ovlivní v dalším období tuzemské podnikatele. Pro další zvýšení vlivu firem a živnostníků na připravované zákony byla AMSP ČR současně pověřena ustanovit Legislativní radu MSP. Ta začala plnit svoji výkonnou roli v prosinci.

Publikováno

celá novinka

Digitální řemeslný inkubátor byl magnetem veletrhu

První velkou akcí Roku digitálního podnikání 2019 byl Digitální řemeslný inkubátor, který Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR připravila v rámci veletrhu Střechy Praha/Řemeslo Praha na začátku února v PVA EXPO Praha Letňany.

Publikováno

celá novinka

Rok 2018 byl pro český vývoz rekordní, dařilo se i agentuře CzechTrade

Praha, 5. února 2019 – Český vývoz zaznamenal rekordní rok. Předběžné odhady směřují až k hranici 4,4 bilionů korun. Úspěšný rok měla i agentura CzechTrade, která zaznamenala vůbec nejvyšší počet odpracovaných hodin a stále více těží z dlouhodobých partnerství s firmami.

Publikováno

celá novinka

Podnikatelská mise v čele s premiérem a ministryní Novákovou míří do jihovýchodní Asie

Praha, 14. ledna 2019 – Premiér Andrej Babiš a ministryně Marta Nováková povedou téměř čtyřicetičlennou podnikatelskou misi, s níž v rámci týdenní cesty navštíví Singapur, Thajsko a Indii. Cílem bude budování nových a hlubších obchodních vztahů a podpora českého exportu.

Publikováno

celá novinka

Finalisté soutěže Exportní cena DHL UniCredit dosáhli loni obratu 21 miliard korun

Soutěž Exportní cena DHL UniCredit pod záštitou agentury CzechTrade zná své vítěze. Letošní finalisté, kteří zaměstnávají více než 7750 lidí na plný úvazek, dosáhli v roce 2017 obratu ve výši 21 miliard korun. Letošní ročník se soustředil v rámci kategorie Exportér teritoria na export do zemí Blízkého východu, do nichž vyváží své výrobky 42 finalistů. TRADE NEWS je jejím mediálním partnerem.

Publikováno

celá novinka

V šestém ročníku grantového programu KB a AMSP ČR Nastartujte se zvítězil MAMAVIS

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) zvítězil výrobek Mamavis - univerzální zábal, který přináší nemocnému komfortní využití tradiční léčebné metody Vincence Priessnitze.

Publikováno

celá novinka

Vyhlášeny nejlepší rodinné firmy roku

Nejvýznamnější podnikatelský segment již zná své letošní vítěze. V sedmém ročníku soutěže Equa Bank Rodinná firma roku, kterou organizuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) zvítězil v kategorii Střední firma největší výrobce akustických klavírů a pianin v Evropě – společnost PETROF.

Publikováno

celá novinka

Ochutnávka nového TRADE NEWS

Světové velmoci budí emoce. Rusko, Čína, Spojené státy, Německo nebo třeba Indie historicky vzbuzují očekávání i obavy a jsou středobodem politických i ekonomických diskuzí. Na tom není nic mimořádného, jen je třeba nepodlehnout mediální a politické masáži a nenechat se vmanipulovat do role exekutorů mezinárodních vztahů.

Publikováno

celá novinka
1 2 3 4 5 9 12 16

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.