Archiv novinek

Ochutnávka nového TRADE NEWS

Vítám vás u dalšího čísla časopisu TRADE NEWS, tentokrát zaměřeného na region západního Balkánu, který si řada Čechů spojuje s odpočinkem během letních měsíců a přímořskou atmosférou plnou slunce. Nyní, kdy čtete tyto řádky, nám snad již konečně prosvítají paprsky naděje na cestu z temného období krize. V příštích měsících a letech bude hlavním cílem postpandemická obnova růstu a budování odolné a udržitelné ekonomiky. Významnou roli v tom sehraje zahraniční obchod, ve kterém se zaměříme jak na vztahy s našimi tradičními zahraničními partnery, tak i na diverzifikaci obchodních vazeb a hledání nových příležitostí pro české firmy.

Publikováno

celá novinka

ČEB zpřístupní českým firmám projekty Světové banky

Světová banka (World Bank, WB) má v Česku nového partnera. Informace o tendrech, obchodních příležitostech, ale i kontakty, financování a další pomoc při projektech organizovaných Světovou bankou nově zajistí tuzemským firmám Česká exportní banka (ČEB). Ta se v Česku stala kontaktním místem (tzv. Private Sector Liaison Officer) pro Světovou banku a především její odnož International Finance Corporation zaměřenou na financování soukromého sektoru méně rozvinutých trhů.

Publikováno

celá novinka

I podnikatelé mají zdarma přístup k technickým normám

Ministerstvo průmyslu a obchodu prostřednictvím České agentury pro standardizaci zpřístupnilo veřejnosti české technické normy. Například podnikatelé, kteří informace potřebují, se tak dostanou do on-line databáze zdarma.

Publikováno

celá novinka

Ochutnávka nového TRADE NEWS

Dubnové číslo TRADE NEWS se věnuje třem exportně perspektivním zemím – Indonésii, Kambodži a Singapuru.

Publikováno

celá novinka

CzechInvest představí nejkreativnější české startupy, letos online ze Zlína

Virtuální realita v domovech pro seniory, tenisky z odpadu a kávové sedliny nebo nový druh textilie s minimálním dopadem na životní prostředí – to jsou jen tři z celkové desítky inovativních projektů, které se letos představí ve Zlíně. Právě ze Zlína, z Památníku Tomáše Bati, totiž proběhne 30. března 2021 od 15:00 online přenos národního finále globální soutěže Creative Business Cup, které již počtvrté organizuje agentura CzechInvest. Nejlepší z 10 startupů z oblasti kreativních průmyslů bude reprezentovat Českou republiku na globálním finále, které bude probíhat online z Kodaně, společně s vítězem loňského ročníku – aplikací na boj proti šikaně FaceUp.

Publikováno

celá novinka

Vláda schválila Strategii na podporu malých a středních podniků do roku 2027

Strategii na podporu malých a středních podniků (MSP) v České republice (ČR) pro období 2021-2027 z dílny Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) schválila vláda. Má za cíl zvýšit produktivitu a konkurenceschopnost českých MSP a tím zároveň posílit mezinárodní pozici ČR, mj. v oblasti výzkumu a inovací či využití pokročilých technologií a dovedností. Koncepční dokument vychází především ze zjištění a doporučení Světové banky.

Publikováno

celá novinka

MPO podporuje rodinné firmy, zaregistrováno je jich už 500

Za rok od spuštění se registrovalo již celkem 500 rodinných firem. Dobrovolnou registraci podle definice rodinného podnikání spustila Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP ČR) s Ministerstvem průmyslu a obchodu loni v březnu.

Publikováno

celá novinka

Právě vyšlo nové TRADE NEWS

Ne náhodou se první letošní vydání zaměřuje na Visegrádskou skupinu, která byla založena 15. února 1991. U jejího zrodu stáli prezident ČSFR Václav Havel, polský prezident Lech Walęsa a maďarský premiér József Antall. Inspirace uskupení však sahá až do roku 1335, kdy se v maďarském Visegrádu polský, český a uherský král zavázali k věčnému přátelství a úzké spolupráci v politických a obchodních otázkách. Smyslem novodobé aliance měla být především vzájemná pomoc při přechodu uvedených zemí k demokratické společnosti a začlenění do euroatlantických struktur.

Publikováno

celá novinka

Podeváté vyhlášeny nejlepší rodinné firmy roku

Soutěž Equa bank Rodinná firma roku organizuje již devátým rokem Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). V letošním ročníku se do soutěžního klání přihlásilo celkem 48 rodinných firem. Generálním partnerem soutěže je Equa bank, partnery společnosti Deloitte, Amper Market a Slavia pojišťovna. TRADE NEWS je od začátku jejím mediálním partnerem

Publikováno

celá novinka

Soutěž Nastartujte se 2020 má vítěze - KB a AMSP ČR pokračují v podpoře začínajících podnikatelů

Již 8. ročník grantového programu Komerční banky a AMSP ČR pro začínající podnikatele „Nastartujte se“, jehož byl TRADE NEWS opět mediálním partnerem, vyvrcholil oceněním vítězů. Odborná porota vybrala z přihlášených podnikatelských záměrů jako nejlepší Pealock, VR Education a Nachozeno.

Publikováno

celá novinka
1 2 3 4 5 7 12 18 23

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.