Archiv novinek

ECVET propojuje žáky, školy a firmy na mezinárodní i národní úrovni

Evropský systém pro přenos kreditů v odborném vzdělávání (ECVET) podporuje transparentnost, kvalitu a smysluplnost zahraniční spolupráce na poli odborného vzdělávání.

Publikováno

celá novinka

Fandíme řemeslu! na veletrzích Střechy Praha a Řemeslo Praha 2015

V rámci 17. ročníku veletrhu Střechy Praha a 3. ročníku veletrhu pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků Řemeslo Praha bude prezentován nový dlouhodobý projekt na podporu řemesel v ČR Fandíme řemeslu!

Publikováno

celá novinka

Úspěšní exportéři byli oceněni. Výsledky 17. ročníku Exportní ceny DHL UniCredit

Známe vítěze sedmnáctého ročníku soutěže Exportní cena DHL UniCredit. V kategorii Středně velká společnost obsadila první místo společnost Hit Office, výrobce potravinářského a archivačního programu patřící mezi lídry evropského trhu a řadící se mezi tři nejvýznamnější výrobce papírových tácků, misek a talířů. Vítězem kategorie Malá společnost se stala dynamicky se rozvíjející společnost Uniron s více než dvacetiletou tradicí. V současné době jsou jejími hlavními činnostmi tváření hliníkového materiálu pro sektor automotive, tváření oceli, konstrukce a výroba postupových lisovacích nástrojů.

Publikováno

celá novinka

Víme, kdo jsou české podnikatelky

Agentura Helas představila v listopadu nejúspěšnější české podnikatelky, stoprocentní majitelky společností, které uspěly v 7. ročníku soutěže Ocenění českých podnikatelek. Pozitivní zprávou je, že podle analýzy auditora NSG Morison stále více malých a středně velkých firem zvládlo zvrátit negativní vývoj a opět nabírají dech (80 % podnikatelek očekává pro rok 2015 vyšší obraty). Podnikatelky začínají rozšiřovat své podnikatelské aktivity.

Publikováno

celá novinka

Ekonomika a inovace

Pod tímto názvem se konala v Praze konference věnovaná ekonomickému růstu a inovacím ve světě ekonomiky. Fórum spolupořádaly Evropské hnutí v ČR a Newton College a kromě zástupců ekonomických odvětví se ho zúčastnil i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a také mnoho studentů.

Publikováno

celá novinka

Ministerstvo financí vyšlo vstříc požadavku AMSP ČR: Elektronická evidence tržeb se bude zavádět pos

Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR se podařilo dojednat s Ministerstvem financí ČR kompromis v zavádění elektronické evidence tržeb. Systém se nebude zavádět pro všechny podnikatele současně, ale odstupňovaně. AMSP ČR apelovala na ministra financí Andreje Babiše a jeho tým, aby se z důvodu očekávaného chaosu odstupňovalo zavádění do režimu jednoho roku.

Publikováno

celá novinka

Již tisícovka firem využívá Národní soustavu kvalifikací. Přidejte se k nim!

Stále málo technických kádrů? Většina firem se shoduje: ano, a řešení je v nedohlednu. Ani současná optimalizace sítě škol neznamená, že nabídka absolventů na trhu práce odpovídá požadavkům podnikatelských subjektů. Chybí také podpora technického vzdělávání ze strany vlády a zřizovatelů, technické obory jsou nedostatečně propagovány médii. Řešení přináší systém celoživotního učení, jehož podstatnou součástí je implementace zákona č. 176/2009 Sb., o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání, v podobě Národní soustavy kvalifikací.

Publikováno

celá novinka

Češi si u rodinných firem rádi připlatí

Pro dvě třetiny Čechů je důležité, zda výrobky a služby, které nakupují, pocházejí od českých rodinných firem. Devět z deseti je navíc ochotno si za tyto výrobky připlatit. Nejraději Češi u rodinných firem kupují potraviny (87 %), řemeslné výrobky (75 %), služby (44 %) a oblečení a obuv (37 %). Vyplynulo to z průzkumu, jejž si nechala vypracovat Equa bank u příležitosti vyhlášení ceny veřejnosti v soutěži Equa bank rodinná firma roku, kterou organizuje ve spolupráci s AMSP ČR.

Publikováno

celá novinka

Další štiky v českých byznysových vodách

Jedenáctý ročník ekonomického žebříčku Štiky českého byznysu zná své vítěze.

Publikováno

celá novinka

MAKRO vybuduje v pražských Stodůlkách vzdělávací centrum

Společnost MAKRO Cash & Carry ČR u velkoobchodu v pražských Stodůlkách postaví víceúčelové vzdělávací centrum pro malé a střední podnikatele.

Publikováno

celá novinka

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.