Archiv novinek

Inovátoři, ještě je čas se přihlásit do čtvrtého ročníku soutěže nových nápadů

Úspěšný projekt, jehož cílem je podpořit tvořivost a zajímavé myšlenky malých a středních firem, jednotlivců, akademické sféry i veřejné správy, pokračuje. Prostřednictvím soutěže Česká inovace oslovuje inovátory bez ohledu na jejich věk, odvětví nebo zkušenosti. Posláním této akce je rozpoznat perspektivní inovace, ocenit jejich autory a podpořit uplatnění nových nápadů v praxi.

Publikováno

celá novinka

Již 200 let směřují stroje a turbíny z První brněnské strojírny do celého světa

Společnosti skupiny PBS Group si letos připomínají 200 let výroby a inovací strojů dodávaných zákazníkům po celém světě. Špičkové výrobky se značkou PBS, jednoho z nejstarších strojírenských výrobců v Evropě i na světě, nacházejí své uplatnění v nejnáročnějších oborech letectví a energetiky. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně společnost oznámila klíčové novinky, inovace a investice pro následující roky.

Publikováno

celá novinka

Druhá šance pro malé podniky

Za posledních šest let vzrostl počet návrhů na insolvenci u malých firem téměř o devítinásobek. AMSP ČR mobilizuje k vytvoření možnosti řešit situaci zjednodušenou reorganizací.

Publikováno

celá novinka

New York se otevírá českým firmám

AMSP ČR vytvořila společně s majiteli významného českého výrobce Meopta, newyorskou rodinou Rausnitzů, první zahraniční privátní inkubátor v USA, konkrétně v New Yorku. Inkubátor umožní našim firmám sdílet na newyorském Long Islandu kancelářské i výrobní prostory, administrativní a skladové zázemí.

Publikováno

celá novinka

Flexibilní úvazky zaměstnavatele netáhnou

Z průzkumu AMSP ČR mezi zaměstnavateli z řad malých a středních podniků vyplynulo, že nemají zájem zaměstnávat pracovníky na zkrácené pracovní úvazky.

Publikováno

celá novinka

Nekvalitní spotřební zboží je časovaná bomba

To konstatoval průzkum, který uskutečnila Rada kvality ČR, Řídící výbor Programu Česká kvalita a AMSP ČR pod názvem Známe rizika nákupu spotřebního zboží?

Publikováno

celá novinka

Kvůli oslabení koruny změnila dodavatele téměř třetina firem

Až 29 % společností řešilo zvýšení nákupních nákladů vzniklé změnou kurzu eura vůči koruně v posledním roce změnou v dodavatelském portfoliu.

Publikováno

celá novinka

Česko je druhou nejatraktivnější investiční lokalitou v CEE

ČR je podle německých investorů v hodnocení kvality investičního prostředí v zemích střední a východní Evropy (CEE) na druhém místě za Polskem.

Publikováno

celá novinka

Sedmý ročník Ocenění Českých Podnikatelek pod záštitou ministerstva průmyslu a obchodu

Podnikání už dávno není mužským světem, ostatně stačí se podívat na obrovské množství úspěšných podnikatelek, ze kterých jsou oceněné finalistky vybírány. Mnohé z nich dokázaly vybudovat svou firmu doslova na zelené louce a k tomu ještě plnit i své mateřské povinnosti.

Publikováno

celá novinka

Boj za kvalifikované zaměstnance

Praha, 25. 7. 2014: Zaměstnavatelé již posoudili 350 programů dalšího vzdělávání a zúčastnili se více než 280 pilotních zkoušek z profesních kvalifikací.

Publikováno

celá novinka

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.