Archiv novinek

Grantový program pro členy AMSP ČR

Firmy mají opět možnost soutěžit o celkovou částku 200 tisíc Kč a získat finanční podporu svého konkrétního podnikatelského záměru.

Publikováno

celá novinka

Pro více než půl milionu živnostníků uhájila AMSP ČR daňové slevy

Po náročných vyjednáváních s ministrem financí Andrejem Babišem se Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR podařilo udržet stávající systém daňových slev až do výše 25 tisíc korun na každého živnostníka využívajícího paušály. Celkem se tak jedná o 530 tisíc OSVČ. Součástí dohody je i plošné „zastropování“ všech paušálů na částku 2 miliony korun.

Publikováno

celá novinka

Všechny malé zakázky Ministerstva dopravy budou pod drobnohledem malých podnikatelů

AMSP ČR se na tom dohodla s ministrem dopravy Antonínem Prachařem.

Publikováno

celá novinka

Zavedení celoplošných kaucí pro distributory pohonných hmot bylo protiústavní

Ústavní soud dal názoru AMSP ČR za pravdu. Zavedení plošných dvacetimilionových kaucí, které asociace od počátku kritizovala, je protiústavní. Kvůli likvidaci drobných podnikatelů v oboru je nepřijatelné, neboť i v oprávněném boji s daňovými úniky je nutno diferencovat a nepostihovat firmy s dlouholetou historií poctivého podnikání. Z daného trhu zmizelo přibližně 350 živností, často rodinných firem.

Publikováno

celá novinka

Asociace dojednává podmínky pro malé exportéry do Japonska, Kuvajtu a Číny

V uplynulých dnech došlo k dalším jednáním mezi zástupci AMSP ČR a velvyslanci mimoevropských zemí, které jsou pro naše vývozce perspektivními destinacemi.

Publikováno

celá novinka

Program Inostart podpoří inovace v malých a středních firmách

Inostart je financován z Programu švýcarsko-české spolupráce, ze kterého je vyčleněn grant ve výši 10 milionů švýcarských franků (cca 210 mil. Kč).

Publikováno

celá novinka

Exportní cena cílí na Afriku

Exportní cena DHL Unicredit vyhlásila již 17. ročník. Tuzemské firmy, které jsou úspěšné na zahraničních trzích, mají jako každoročně možnost porovnat své úspěchy v kategoriích Malá společnost a Středně velká společnost.

Publikováno

celá novinka

Investor a podnikatelská nemovitost roku 2013 má vítěze

Společnosti Lego Production, Y Soft Corporation a Honeywell zvítězily v jednotlivých kategoriích letošního ročníku soutěže Investor roku.

Publikováno

celá novinka

Jízdní řád podpory malých a středních podniků se stává klíčovým pilířem hospodářské politiky ČR

V posledních měsících absolvovala AMSP ČR jednání se všemi rozhodujícími ministry a v jejich rámci byl dohodnut tzv. Jízdní řád kroků zabezpečující požadavky podnikatelského sektoru a současně respektující evropské směrnice podpory malých a středních podniků.

Publikováno

celá novinka

Počet českých podnikatelek roste

Oproti loňskému roku vzrostl počet Češek, které jsou stoprocentními majitelkami společnosti, z necelých 12 tisíc na více než 18 400.

Publikováno

celá novinka

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.