Archiv novinek

Český respirátor vyvinutý během pandemie koronaviru získal evropskou certifikaci

Otevírají se mu tak evropské i světové trhy, zaujal už mimo jiné NATO či americké námořnictvo. Několik desítek českých firem za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu se během pandemie koronaviru spojilo, vyvinulo a začalo sériově vyrábět masku RP95-M. Respirátor, který poskytuje nejvyšší míru ochrany, navrhli na CIIRC ČVUT pro 3D tisk. Data pro výrobu si lze stáhnout zdarma s volnou licencí, maska je tak dostupná už ve více než třiceti zemích světa. Ve fyzické podobě se tento český ochranný prostředek nyní může rozšířit ještě víc, nově má totiž evropskou certifikaci.

Publikováno

celá novinka

Česko zvítězilo v Evropské soutěži o blockchainový projekt

Na sdíleném prvním místě v hlasování členských států Evropské unie (EU) se umístil český projekt na celoevropský decentralizovaný trh s dluhopisy pro malé a střední podniky. Výsledky zveřejnila Evropská komise (EK). Projekt má za cíl pomoci nejen přečkat následky nemoci Covid-19, ale především prostřednictvím investic udržet a obnovit jejich konkurenceschopnost. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) nyní povede ve spolupráci s partnery a EK implementaci v celé EU.

Publikováno

celá novinka

Celosvětové online konzultace CzechTrade E-MEET EXPORT 2020

Agentura CzechTrade s partnery letos přichází s novinkou pro podnikatele, kterou jsou první celosvětové online konzultace se zahraničními kancelářemi na exportní témata. Ty se uskuteční v průběhu týdne 22. - 26. 6. 2020. „S návazností na realizovaný průzkum sledujeme aktuální potřeby českých exportérů a jednou z nich je i příležitost poradit se a prodiskutovat exportní aktivity s odborníky na zahraniční trhy. Během celého týdne se ředitelé zahraničních kanceláří online propojí s podnikateli přímo ze svého teritoria,“ uvádí Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade.

Publikováno

celá novinka

Služby exportérům v hodnotě více než 12,5 milionů korun poskytl během pandemie koronaviru CzechTrade

Servis v hodnotě více než 12,5 milionů korun poskytla agentura CzechTrade tuzemským firmám během pandemie koronaviru. Bezplatných cca 750 individuálních exportních služeb využilo na 350 malých a středních podniků. CzechTrade zavedl dočasný servis zdarma po konzultaci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) na pomoc exportérům krátce po vyhlášení nouzového stavu. Podnikatele podpořil také vzdělávacími akcemi on-line a vyřizováním dotazů v Klientském centru. To vše s cílem tuzemským exportním společnostem co nejvíce usnadnit podnikání, a to i s využitím moderních informačních a komunikačních technologií.

Publikováno

celá novinka

Chytré projekty proti koronaviru dostanou podporu MPO z programu Czech Rise Up

Masky, diagnostika či dezinfekční svítidla. Žádosti za více než půl miliardy korun už přišly na Ministerstvo průmyslu a obchodu do operativně připraveného a spuštěného programu Czech Rise Up. Blíží se tak k naplnění, využít nicméně lze i nadále jiné finanční zdroje. Ty z Czech Rise Up jsou od začátku letošního dubna určeny na chytrá technologická opatření proti COVID-19. Zájem je velký, za necelých šest týdnů přišlo na dvě stě žádostí. O řadě projektů již bylo pozitivně rozhodnuto, podporu získají firmy zabývající se například diagnostikou protilátek, výrobou celoobličejové masky, dezinfekčních LED svítidel, izolací virové RNA nebo vývojem světelných řešení.

Publikováno

celá novinka

TRADE NEWS a Alter Eko pořádají seminář VÝZVY A PŘÍLEŽITOSTI obchodního režimu s COVID-19

Společnost Alter Eko a magazín o obchodu a exportu TRADE NEWS si Vás dovolují srdečně pozvat na expertní seminář věnovaný výzvám a příležitostem nového obchodního režimu, pod nějž se podepíše nejen COVID-19.

Publikováno

celá novinka

Spojujeme Česko roste a na webu představuje desítky užitečných iniciativ dobrovolníků, firem i státu

Iniciativy dobrovolníků, firem i státu už několik týdnů sdružuje a podporuje platforma Spojujeme Česko a nyní je přehledně představuje na novém webu.

Publikováno

celá novinka

MPO a ČMZRB již podpořily první podnikatele a vyhlašují záruční program COVID II

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) vyhlašuje program COVID II. Živnostníkům, tedy OSVČ, i malým a středním podnikům bude ručit za úvěry u komerčních bank a také jim přispěje až milion korun na úhradu úroků. Podpořeno by tak mohlo být více než sedm tisíc projektů v souhrnné hodnotě okolo dvaceti miliard korun. Program je financován z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost MPO. Komerční banky jsou na program COVID II připraveny.

Publikováno

celá novinka

SPOJUJEME ČESKO: Zvládnout pandemii koronaviru pomáhají inovace a moderní inf. a kom. technologie

Aby se zabránilo šíření pandemie koronaviru, vyhlásila vláda v České republice nouzový stav a přijala celou řadu mimořádných opatření. Zvládnout vše pomáhají inovace a moderní informační a komunikační technologie. Propojují se na nové otevřené platformě SPOJUJEME ČESKO. Dnes večer spuštění platformy odstartuje benefičním koncertem na ČT Art a on-line streamu Českého rozhlasu „Pomáháme s Českou filharmonií“.

Publikováno

celá novinka

CzechInvest spouští platformu Spojujeme Česko. Firmy na ní mohou nabízet pomoc státu i sobě navzájem

Webová stránka spojujemecesko.cz vzniká ve spolupráci CzechInvestu, Ministerstva průmyslu a obchodu,Ministerstva zdravotnictví a Svazu průmyslu a dopravy. Platforma reaguje na novou situaci, která vytváří zcela nové potřeby a kapacity jak na straně státu, tak na straně trhu, a snaží se přispět v boji proti šíření koronaviru. Prvním úspěchem je propojení ČVUT a Sigmy Lutín při výrobě ochranné polomasky pro zdravotníky.

Publikováno

celá novinka
1 2 3 4 5 6 7 12 18 23

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.