Archiv novinek

Nejoblíbenějším nástrojem pro externí financování malých a středních firem je leasing

Malé a střední podniky nejčastěji investují do svého rozvoje z vlastních zdrojů. Druhým nejčastějším nástrojem je leasing, který využívá 44 % podnikatelů. Téměř všichni (95 %) si jej sjednali opakovaně, často k nákupu nového vybavení či strojů. Čtvrtina podnikatelů využila k financování úvěr s dotační podporou, přičemž získání dotací pro ně nebylo rozhodujícím kritériem pro jeho čerpání. Oblíbené jsou také provozní úvěry, z nichž však firmy často hradí pořízení majetku. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) a přední leasingovou společnost SG Equipment Finance (SGEF).

Publikováno

celá novinka

MSV 2020 - Co nás čeká na největším strojírenském svátku

Mezinárodní strojírenský veletrh se letos opět uskuteční společně s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX. Jeho nosným oborem bude tradičně obrábění a tváření. Pozornost bude opět věnována i digitalizaci průmyslu. 62. ročník veletrhu očekává 80 tisíc odborníků, kteří přijedou od 5. do 9. října na brněnské výstaviště za novinkami více než 1600 dodavatelů průmyslových technologií.

Publikováno

celá novinka

Evropa se díky spolupráci České republiky a Bavorska více digitálně propojí

Mezi Českou republikou a Německem vznikne 5G koridor. Tento strategický přeshraniční projekt bude digitálně spojovat Mnichov a Prahu. Vyplývá to z deklarace, kterou dnes v Bruselu podepsali vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček a bavorský ministr pro spolkové a evropské záležitosti Florian Herrmann. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili také zástupci Evropské komise. V rámci 5G koridoru se díky moderním informačním a komunikačním technologiím zlepší nejen přeprava lidí a zboží, ale také digitální služby v Evropě jako takové.

Publikováno

celá novinka

První letošní číslo TRADE NEWS vyjde 28. 2.

Úvodník vicepremiéra Karla Havlíčka můžete číst už nyní

Publikováno

celá novinka

TRADE NEWS a Alter Eko pořádají seminář (POST)BREXITOVÉ OTAZNÍKY & VYKŘIČNÍKY

Společnost Alter Eko a magazín o obchodu a exportu TRADE NEWS si Vás dovolují srdečně pozvat na expertní seminář věnovaný dopadům britského odchodu z Evropské unie na (středo)evropské ekonomiky a byznys.

Publikováno

celá novinka

CzechTrade představí v Německu špičkové české digitální start-upy

Praha, 6. února 2020 – Vládní agentura na podporu exportu CzechTrade připravila vůbec poprvé pro české technologické firmy dvoudenní program na akci Digital Demo Day v Düsseldorfu, největší B2B přehlídce mladých technologických firem a start-upů v Německu. Představí se na ní více než 170 společností, které vyvíjejí moderní technologie a služby v oblastech, jako je virtuální a rozšířená realita, umělá inteligence, automatizace nebo robotika.

Publikováno

celá novinka

MPO připravilo unikátní projekt „V4 Innovators in Israel“ pro start-upy a inkubátory ze zemí V4

V rámci probíhajícího předsednictví ČR ve Visegradské skupině Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s agenturou CzechInvest a Zastupitelským úřadem ČR v Tel Avivu připravilo unikátní program na podporu inovací a start-upů ze zemí V4. Zájemci o účast mohou posílat přihlášky do 14. února 2020 a již v květnu získat nové kontakty a zkušenosti přímo v Izraeli.

Publikováno

celá novinka

Jak hodovat u plného stolu, i když vám doba nepřeje

Když se daří, na propad ekonomiky myslí málokdo. Manažeři se zkušeností s krizí ale ví, že už teď je čas svůj podnik na příchod recese připravit. Jak na to, prozradí na konferenci v Praze 28. ledna 2020 v pražském PwC Experience Centru.

Publikováno

celá novinka

Příprava duálního vzdělávání pokračuje, stejně jako výuka předmětu Technika na vybraných ZŠ

Duální vzdělávání v České republice dostává další impuls. Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga s vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem připravují změny v odborném vzdělávání. V nejbližší době má v gesci MŠMT vzniknout Rada pro odborné vzdělávání. Bude mít za cíl pokračovat v rozšiřování a prohlubování prvků duálního vzdělání a koordinaci těchto činností v regionech. Plánuje se také Dohoda o spolupráci, v přípravě je i legislativní ukotvení.

Publikováno

celá novinka

ČEB podpořila významný zahraniční projekt skupiny CSG, unikátní výcvik. centrum pilotů na Slovensku

Česká exportní banka (ČEB) se podílí na financování výstavby výcvikového centra pro letový a pozemní personál vrtulníkové techniky na východním Slovensku. ČEB společnostem holdingu Czechoslovak Group (CSG) poskytla významnou část financování na vybudování Slovak Training Academy (STA), která u letiště ve slovenských Košicích poskytuje unikátní služby výcviku pro letový i pozemní personál vrtulníkového letectva. STA má flotilu desítek vrtulníků včetně známého amerického typu UH-60 Black Hawk.

Publikováno

celá novinka
1 2 3 4 5 6 7 11 16 21

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.