Archiv novinek

Co odhalil Rok digitálního podnikání 2019?

Největší projekt AMSP ČR tohoto roku se chýlí ke konci, a tak je čas bilancovat. Velký zájem firem i podnikatelů o toto téma potvrzuje, že jsme se vydali správným směrem. V rámci šesti nezávislých průzkumů agentury IPSOS pro naši asociaci se však objevila v plné nahotě skutečnost, že představy o tom, co je digitalizace, se velice různí a pojmy se mísí s dojmy.

Publikováno

celá novinka

Horentní sumy za zeleninu jdou do zahraničí - Bez skutečné garance kvality a nezávadnosti

Jíme málo zeleniny, přestože je zdravá. Alespoň ta tuzemská. U papriky z Maďarska či pekingského zelí z Polska však kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) odhalily několikanásobné překročení maximálních limitů zbytků pesticidů. AMSP ČR, která v rámci projektu Fandíme řemeslu sdružuje mimo jiné i Zelinářskou unii Čech a Moravy (ZUČM), upozorňuje na tato alarmující čísla.

Publikováno

celá novinka

Úpadek v gastrooborech?

Kulatý stůl odborníků v gastronomii, který uspořádala AMSP ČR, odhalil klíčové problémy tohoto oboru.

Publikováno

celá novinka

Soutěž o chytrá města, která budou testovat 5G technologie, zná své vítěze

Bílina, Jeseník, Karlovy Vary, Plzeň a Ústí nad Labem. V těchto městech budou přednostně testovat 5G technologie a jejich aplikace. Právě tyto municipality zvítězily v soutěži, kterou uspořádalo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj (MMR). V praxi to znamená, že lidé během příštích dvou let dostanou od města, kde žijí, vybrané služby postavené na chytrých sítích 5. generace. Díky nim se v daném území například zvýší bezpečnost či bude dostupnější kultura.

Publikováno

celá novinka

Na podporu zavádění inovací je připravena jedna miliarda korun

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlašuje 1. veřejnou soutěž v programu The Country for the Future (CFF) v podprogramu 3 „Inovace do praxe“. S cílem podpořit zavádění inovací do praxe. V programu navrženém na období 2020 až 2027 je k dispozici celkem 6,1 mld. Kč, z toho 1 mld. Kč v této 1. veřejné soutěži. Projektové záměry mohou firmy posílat do 8. ledna 2020. Podrobnosti včetně celého znění programu CFF jsou k dispozici na webu MPO a Country for the Future.

Publikováno

celá novinka

Vyhlášeny výsledky ocenění Equa bank Rodinná firma roku 2019

Představitelé „rodinného stříbra“ již znají své letošní vítěze. V osmém ročníku soutěže Equa bank Rodinná firma roku, kterou organizuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), zvítězila v kategorii Střední firma společnost ALIKA, přední česká potravinářská firma zabývající se výrobou pražených ořechů a slaných snacků. Vavřín nejlepší Malé firmy drží výrobce výjimečných studentských, koncertních a mistrovských houslí, viol a violoncell AKORD KVINT. Cenu veřejnosti si odnáší rodinná firma TOPVET, výrobce přírodní kosmetiky a doplňků stravy. Hlavní tuzemská soutěž o nejlepší rodinné firmy vyvrcholila na galavečeru Dne podnikatelů ČR v pražském hotelu Ambassador dne 30. října 2019. Generálním partnerem soutěže je Equa bank. Partnery jsou společnosti Deloitte, Amper Market, Amway a LeasePlan. TRADE NEWS je od počátku jejím mediálním partnerem.

Publikováno

celá novinka

Oceněni vítězové soutěže Digitální firma roku 2019 Digitálními favority jsou zemědělci

Letos poprvé vyhlásila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) soutěž v rámci Roku digitálního podnikání 2019 pod názvem Digitální firma roku. Veřejnost vybrala v pěti kategoriích své favority, kteří byli oceněni na největší akci AMSP ČR v roce – na galavečeru Dne podnikatelů České republiky dne 30. října 2019 v pražském hotelu Ambassador. Absolutní vítěz potvrzuje nejpřipravenější segment na digitalizaci, a to zemědělství. Generálními partnery soutěže jsou společnosti ABB, ČSOB, Mastercard, ŠKODA AUTO a ŠKODA Financial Services.

Publikováno

celá novinka

Sedmý ročník grantového programu KB a AMSP ČR Nastartujte se má své vítěze

Již sedmý ročník grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) pro začínající podnikatele „Nastartujte se“ má letošní vítěze. Odborná porota vybrala z 64 přihlášených podnikatelských záměrů jako nejlepší projekt Nesnězeno, jehož cílem je zabránit plýtvání kvalitním jídlem. Pomáhají restauracím prodat přebytečné porce (které by jinak vyhodily) se slevou uživatelům jejich aplikace. TRADE NEWS je od počátku mediálním partnerem projektu „Nastartujte se“.

Publikováno

celá novinka

MPO zveřejnilo Analýzu vývoje ekonomiky ČR – říjen 2019

Česká ekonomika pokračovala navzdory oslabení zahraničních trhů a rostoucí nejistotě vnějšího prostředí v solidním růstu. Vyplývá to z aktuálně vydané čtvrtletní zprávy Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) „Analýza vývoje ekonomiky ČR – říjen 2019“. Hrubý domácí produkt ve 2. čtvrtletí 2019 meziročně vzrostl o 2,8 % a udržel si tak tempo předchozího čtvrtletí.

Publikováno

celá novinka

Nové vedení AMSP ČR

Praha, 26. září 2019: Dosavadní místopředseda představenstva pověřený řízením Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) JUDr. Zdeněk Tomíček oznámil, že z časových důvodů nebude kandidovat na pozici předsedy a na tento vrcholný post navrhl dlouholetého místopředsedu Karla Dobeše.

Publikováno

celá novinka
1 4 5 6 7 8 9 10 12 18 23

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.