Známe nové držitele cen za kvalitu a inovace

Text a foto Česká společnost pro jakost Publikováno

Ocenění Ambasador kvality ČR v podnikatelském sektoru získala společnost Drylock Technologies, ve veřejném sektoru si titul odnáší Magistrát města Plzně. V národním kole Mezinárodní ceny inovací Quality Innovation Award byly oceněny projekty ze strojírenství, gastronomie nebo environmentu, projekty již realizované i ty, které mají potenciál teprve se uplatnit. Ceny vyhlašované Českou společností pro jakost byly předány na listopadové konferenci Dny kvality. Všem vítězům gratulujeme!

Vítězem ceny v podnikatelském sektoru a nositelem titulu Ambasador kvality ČR se stala pro rok 2023 společnost Drylock Technologies s.r.o., významný evropský výrobce hygienických výrobků pro děti a dospělé. Hodnotitelé ocenili především trvalé a systematické snižování dopadu aktivit firmy na životní prostředí. Ta se zapojila také do spolupráce s Technickou univerzitou v Liberci. Příkladná je též péče o 1250 zaměstnanců a jejich rodiny.

Na druhém místě stanula společnost Fraenkische CZ s.r.o., třetí příčku získal Kaufland Česká republika v.o.s.

Vítězem ceny a Ambasadorem kvality ČR za rok 2023 ve veřejném sektoru se stal Magistrát města Plzně. Hodnotitele zaujal především jeho poctivý zájem o kvalitu a úsilí vkládané do jejího neustálého zvyšování, stejně jako do efektivity fungování magistrátu či zlepšování kvality života občanů na území města Plzně.

Vedle titulu Ambasador kvality České republiky byla předána také další ocenění. Vítězem Ceny za návrat do života se stalo za rok 2023 ParaCENTRUM Fenix, z. s. S mottem „Roztáčíme život naplno“ pomáhá lidem po poškození míchy a jejich blízkým při návratu do aktivního života.

Personální ocenění

Manažerem kvality pro rok 2023 se stala Markéta Tomek. Zastává pozici vedoucí oddělení řízení kvality ve společnosti Drylock Technologies.

Držitelkou Ceny Anežky Žaludové byla vyhlášena Anna Mládková, dlouholetá spolupracovnice a členka České společnosti pro jakost.

Magistrát města Plzně se stal vítězem ve veřejném sektoru

Quality Innovation Award

České firmy a organizace veřejného sektoru mají v soutěži možnost porovnat své inovace z mezinárodního pohledu. Hodnocena je míra novosti v globálním měřítku a použitelnost v praxi, účinnost a orientace na zákazníka.

Vítězem národního kola v kategorii Velké podniky se stala společnost ŠMT a.s. Oceněnou inovací je samopojízdná kabina s novým pohonem svislého posuvu.

Další v pořadí se v kategorii Velkých podniků umístila První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s., která uspěla s projektem Inovace technologií přesného lití nových typů odlitků žárových částí leteckých motorů a turbodmychadel.

Vítězem národního kola soutěže v oblasti Mikropodniků a start-upů se stala společnost AS 2031 s.r.o. s inovací biodynamická žárovka Vitae DEN.

První místo v kategorii Potenciální inovace získala společnost Kolimax spol. s r.o. za inovaci oboustranná varná deska.

Zdroj: Česká společnost pro jakost

Celý článek si přečtěte v tištěné verzi TRADE NEWS 6 / 2023 na straně 71.