Články autora: Věra Vortelová

Vývoj je krásné dobrodružství

thumbnail

Každá zakázka je rovnice plná známých i neznámých. „vývoj je natolik nepředvídatelný, že výsledný produkt se tomu původně zamýšlenému jen více či méně přibližuje,“ upozorňuje na podnikatelské riziko Jaromír Hvížďala, spolumajitel české rodinné firmy, která se řadí mezi světovou špičku ve vývoji a výrobě automatizovaných výrobních a montážních linek.

Štítky Nové technologie, Výzkum a vývoj, Rodinná firma

číst celý článek

Pavel Milata: Máme na víc, než se tváříme

thumbnail

Druhý říjnový týden se u Beznosků s návštěvami ze zahraničí dveře netrhly. „Rádi bychom pronikli na trhy Severní a Jižní Ameriky a naše plány se zatím jeví nadějně. Ale znáte to, ze sta zakázek devadesát devět nevyjde,“ střízlivě dodává Pavel Milata, jedenatřicetiletý obchodní ředitel a vnuk zakladatele ryze české společnosti na výrobu ortopedických a traumatologických implantátů.

Štítky Rodinná firma, Věda a výzkum, Zdravotnická technika

číst celý článek

Lukáš Nezdařil: Soumrak globalizace se naší firmy netýká

thumbnail

Malí, high-tech, lokální exportéři. „Z globalizace se nám hlava nikdy netočila, a tak nás ani nebolí průvodní jevy jejího doznívání. Základem naší podnikatelské filozofie totiž vždy bylo být zákazníkům po ruce. Příjezd na servisní zásah garantujeme u některých případů nejpozději čtyřiadvacet hodin po nahlášení,“ říká marketingový specialista a synovec zakladatele a spolumajitele brněnské společnosti TDZ Turn Lukáš Nezdařil.

Štítky Strojírenství

číst celý článek

Proč bychom měli světovou kvalitu prodávat levně?

thumbnail

„Není důvod prodávat, jak se často říká, ,německou kvalitu za české ceny‘. V našem oboru patříme mezi nejlepší v Evropě, proto si můžeme dovolit dodávat na zahraniční trhy za běžné světové ceny. Jen v tuzemsku máme ceny přizpůsobeny finančním možnostem domácí klientely,“ vysvětluje strategii rodinné firmy Laski, výrobce profesionální komunální techniky, její jednatel Zdeněk Zapletal.

Štítky Rodinné firmy

číst celý článek
1 2 3 4 6 10 15 19

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.