Novinky

České firmy se mou hlásit do 24. ročníku Národních cen České republiky

Ministerstvo průmyslu a obchodu a Rada kvality ČR vyhlásily nový ročník Národních cen České republiky. Soutěžit se bude ve třech kategoriích: kvality, společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje a rodinných podniků. Přihlášky pro ocenění firem a organizací je možné podávat do 30. dubna 2024 a v případě Národní ceny za kvalitu v rodinném podnikání do 31. července 2024. Slavnostní vyhlášení pak uskuteční 21. listopadu 2024 v Senátu.

Publikováno

celá novinka

Transformace podnikání v České republice: Výzvy a příležitosti v éře zelené tranzice

Hlavním úspěchem programu EU je poskytnutí impozantní garance ve výši 18,87 miliardy eur v rámci 175 projektů, což v lednu 2024 umožnilo mobilizaci dalších 372 miliard eur z privátních a veřejných rozpočtů. V důsledku těchto investic vznikly v České republice programy, jako je Záruka Inostart, společný projekt Národní rozvojové banky (NRB) a České spořitelny poskytující podporu malým, středním podnikům a OSVČ.

Publikováno

celá novinka

Manifest podporující realistickou prům. ekonomiku předkládá Evropské komisi 7 nejprůmyslověších zemí

AMSP ČR, stejně jako partnerské organizace sdružené v evropské asociaci CEA--PME, je vážně znepokojena současnou průmyslovou politikou Evropské unie definovanou během posledních pěti let a jejím cílem platnosti na dalších 25 až 30 let. Podnikatelé chápou význam světových výzev k dosažení zelené a digitální transformace evropského průmyslu, ale ten musí zůstat konkurenceschopný! K tomu jsou ale třeba realistické cíle a časové rámce i technologická otevřenost. Sedm nejprůmyslovějších zemí EU proto předkládá tuto výzvu Evropské komisi i dalším relevantním subjektům.

Publikováno

celá novinka

Mírná většina členů asociace je pro přijetí eura

Mírná většina menších podniků a živnostníků je pro přijetí společné evropské měny, jak ukázala nedávná anketa AMSP ČR, které se zúčastnilo téměř šest stovek subjektů.

Publikováno

celá novinka

Tři čtvrtiny domácích firem vloni posílily vlastní digitalizaci

Nejčastějším důvodem bylo umožnit zaměstnancům vzdálenou práci z domova (home office). Rychle se zvyšuje i obliba zavádění automatizačních technologií a používání digitálních platebních systémů. Například popularita virtuálních platebních karet již překonává klasické plastové karty. Vyplývá to z průzkumu, který pro AMSP ČR uskutečnila agentura Ipsos na vzorku tří set malých a středních podniků. České malé a střední podniky jsou velmi ochotné k zavádění digitalizace, moderních online bankovních postupů a k dalším inovacím. Očekávají od nich snižování nákladů a vyšší schopnost uspokojit zákazníky.

Publikováno

celá novinka

Brzy vyjde nové TRADE NEWS | Úvodník můžete číst už nyní

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, zdravím vás z americké ambasády zde v srdci Evropy! Je mi potěšením uvést toto vydání TRADE NEWS, které odkrývá celou řadu podnikatelských příležitostí v dynamickém obchodním prostředí státu Kalifornie.

Publikováno

celá novinka

Ještě více chytrých prvků i nárůst kabelizace

Společnost EG.D letos investuje do sítě přes osm miliard korun, celkové investice přesáhnou deset miliard

Publikováno

celá novinka

AMSP ČR vyhlásila vítěze Ceny hlavního projektu Roku udržení podnikání 2023

Praha, 10. listopadu 2023 - Vítěze Ceny hlavního ročního projektu pod názvem Rok udržení podnikání 2023 vyhlásila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) na galavečeru Dne podnikatelů ČR dne 9. listopadu 2023 v pražském hotelu Ambassador. Soutěž vyzdvihuje české firmy, které úspěšně vyřešily překážku nebo závažný problém v podnikání za posledních 12 měsíců.

Publikováno

celá novinka

Porota vybrala vítěze soutěže Rodinná firma roku AMSP ČR

Praha, 10. listopadu 2023 – Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) vyhlásila vítěze již 12. ročníku soutěže Rodinná firma roku AMSP ČR. Vyhlášení vítězů proběhlo na galavečeru Dne podnikatelů České republiky 9. listopadu 2023 v Praze. TRADE NEWS je tradičním mediálním partnerem.

Publikováno

celá novinka

Soutěž Nastartujte se 2023 pro začínající podnikatele zná své vítěze

Praha, 10. listopadu 2023 – 11. ročník grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) pro začínající podnikatele s názvem Nastartujte se zná své vítěze. Porota vyhodnotila jako nejlepší projekt FlockLock – chytré obojky pro krávy a koně. Vítězové převzali své ceny na galavečeru Dne podnikatelů České republiky 9. 11. 2023 organizovaném AMSP ČR. TRADE NEWS je od začátku projektu mediálním partnerem.

Publikováno

celá novinka
1 2 3 4 8 15 22 29

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.