Exportní šance

Roger Tooze: Foxconn hrál zásadní roli v hospodářském růstu Šen-čenu

thumbnail

Roger Tooze vyučoval dvanáct let na univerzitním MBA programu v Šen-čenu, ekonomickém a kulturním centru jižní Číny vzdáleném jen kousek od Hongkongu. Byl svědkem jedinečného procesu postupného přechodu Číny ke kapitalismu a soukromému vlastnictví a má ve východní Asii dodnes spoustu přátel i mezi podnikateli. Hovořili jsme s ním na zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí během konference Zpátky na vrchol, kterou pořádal tým Alter Eko. Byl jedním z hlavních řečníků.

číst celý článek

Korea na rozcestí

thumbnail

Za posledních šedesát let urazila Jižní Korea velký kus cesty a dosáhla výrazných ekonomických úspěchů. Stále se dynamicky vyvíjí a v současnosti naráží na hranice extenzivního růstu, který ji až doposud táhl. Její společnost bude rychle stárnout, jelikož mladí nemají především z finančních důvodů zájem zakládat rodiny. Nové generace Korejců již netouží usilovně pracovat pro jedinou firmu celý život a trávit v ní veškerý svůj čas jako jejich rodiče. Mladí si naopak rádi užívají života a bohatství, které zajistily předchozí generace. Kam tento vývoj povede v budoucnosti, je důležitá otázka, kterou si v Koreji kladou nejen politici a podnikatelé.

Štítky Jižní Korea

číst celý článek

Hongkong: Ráj pro inovační a technologické firmy a brána do kontinentální Číny

thumbnail

Hongkong se oprostil od své koloniální minulosti, ze které však stále čerpá, a v současné době se posunul na pozici nejsvobodnější ekonomiky světa, největšího finančního centra v Asii a druhé nejkonkurenceschopnější ekonomiky. Jeho malá rozloha s populací 7,4 milionu obyvatel a absence nerostných surovin ho předurčují k postavení nejvíce na služby orientované ekonomiky na světě s 90% podílem služeb na tvorbě HDP.

Štítky Hongkong

číst celý článek
1 2 3 4 11 20 30 39

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.