Exportní šance

Egypt: Uskutečňování vizí pokračuje

thumbnail

Autoritativní režim u Středozemního moře, v zemi se strategickou geografickou polohou na rozhraní Afriky a Blízkého východu, úspěšně rozvíjí regionální spolupráci založenou na stabilitě, pragmatismu a snaze o ekonomický růst, regionální bezpečnost a energetickou i vodohospodářskou odolnost.

Štítky Egypt

číst celý článek

Od „Zeleného Maroka“ k „Zelené generaci 2030”

thumbnail

Aby mohla jedna z obchodně nejzajímavějších a nejstabilnějších ekonomik na severu Afriky naplnit své ambiciózní plány, musí se především zbavit více než devadesátiprocentní závislosti na importu energetických surovin a energie. Pro naše firmy se tak otevírají velké příležitosti, jak monarchii pomoci její strategii naplnit.

Štítky Maroko

číst celý článek

Afrika: Surovinová pokladniceČeské firmy mají co nabídnout

Energeticky a surovinově věčně neuspokojený průmysl „upírá zrak“ k oblastem bohatým na přírodní zdroje, na nichž je bytostně závislý. Mezi nejvýznamnější zásobárnu nerostných surovin patří Afrika, v níž zanechali trvalou stopu také respektovaní českoslovenští a čeští geologové a firmy již dlouho před covidem. Proto ani během lockdownů a omezených osobních kontaktů nesložila česká ekonomická diplomacie ruce do klína.

Štítky Afrika, Nerostné bohatství, Těžební průmysl

číst celý článek

Příležitosti pro české firmy v Egyptě

thumbnail

Doprava a infrastruktura Egypt se soustředí na rozšiřování a modernizaci dopravní infrastruktury, především silniční a železniční sítě, resp. městské hromadné dopravy, dodávek autobusů, zabezpečovací techniky, lokomotiv a tramvají, příp. subdodávek pro šest nových tunelů pod Suezským průplavem či…

Štítky Egypt

číst celý článek

Příležitosti pro české firmy v Maroku

thumbnail

Doprava a infrastruktura Příležitostí pro české firmy může být plán na rozvoj sítě městské hromadné dopravy v Casablance, Tangeru, Marrákeši a Fesu, Rabat-Salé (tramvaje a autobusy). Správa marockých železnic modernizuje vlakové soupravy. Další možnosti představují dodávky signalizačních rada pro…

Štítky Maroko

číst celý článek
1 2 3 4 17 32 48 63

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.