Články z regionu: Evropa

thumbnail Německo thumbnail Francie thumbnail Chorvatsko thumbnail Turecko thumbnail Švédsko thumbnail Makedonie thumbnail Norsko thumbnail Finsko thumbnail Dánsko thumbnail Česká republika thumbnail Švýcarsko thumbnail Island thumbnail Ukrajina thumbnail Velká Británie thumbnail Irsko thumbnail Belgie thumbnail Nizozemsko thumbnail Lucembursko thumbnail Lichtenštejnsko thumbnail Slovensko thumbnail Rakousko thumbnail Polsko thumbnail Maďarsko thumbnail Itálie thumbnail Španělsko thumbnail Rumunsko thumbnail Bulharsko thumbnail Srbsko thumbnail Bosna a Hercegovina thumbnail Černá Hora thumbnail Bělorusko thumbnail Moldavsko thumbnail Kazachstán thumbnail Slovinsko thumbnail Estonsko thumbnail Litva thumbnail Lotyšsko

Příležitosti pro české firmy v Maďarsku

thumbnail

Obranný průmysl Maďarská vláda vyhlásila ambiciózní program na rozvoj a modernizaci armády pod názvem Zrínyi 2026. I díky závazku Maďarska jako člena NATO budou postupně zvyšovány výdaje na obranu až do výše 2 % HDP. Předmětem zájmu z maďarské strany jsou vzhledem k zastaralosti výzbroje maďarské…

Štítky Maďarsko

číst celý článek

Středovýchodní Evropa v obrazu anamorfních map

Visegrádská skupina, kulturní a politická aliance tvořená Českou republikou, Slovenskem, Polskem a Maďarskem, spolupracuje s Rakouskem a Slovinskem v rámci takzvaného regionálního partnerství. Region skládající se z těchto šesti zemí se nachází ve střední a východní části střední Evropy, proto jej…

číst celý článek

České firmy znovu objevují Rumunsko

thumbnail

Rumunsko je pro nás tradičním obchodním partnerem, bez přehánění tím nejdůležitějším na Balkáně. Drží si 16. příčku v našem zahraničním obchodě, celkový obrat vloni překročil suverénně hranici 4 miliardy eur. Ekonomické vztahy jsou velmi čilé, přičemž řada českých (případně i československých) firem a výrobků má v zemi stále dobrý zvuk. Potřeba postupné modernizace ekonomiky v čele s průmyslovými a zpracovatelskými závody, energetickými komplexy a sítěmi přes dopravní a další infrastrukturu představují již více než čtvrt století silný magnet pro zahraniční investory a exportéry. Je tedy nabíledni, že škála perspektivních oborů je velmi široká. Tuto skutečnost ale zná i naše konkurence, takže české firmy nesmí otálet.

Štítky Rumunsko

číst celý článek

Bulharsko: Nová společnost za pár dnů a jedno euroStejné podmínky pro domácí i zahraniční firmy

thumbnail

I když se Bulharsko stále řadí mezi nejchudší členy Evropské unie, disponuje některými předpoklady, které by mohly být pro české podnikatele zajímavé. Například patří mezi země s nejnižší daňovou zátěží v EU. V bulharské ekonomice platí jednotné sazby daní z příjmu právnických osob a daní z příjmu fyzických osob ve výši 10 %, nízké sociální pojištění a úmluvy o zamezení dvojímu zdanění. Dobrou zprávou pro naše podnikatele je i fakt, že české podíly na zisku ve společných česko-bulharských podnicích nepodléhají srážkové dani. V neposlední řadě je země finančně stabilní, neboť od roku 1998 je kurz bulharské měny zafixován vůči euru.

Štítky Bulharsko, CzechTrade

číst celý článek

Srbsko: Alternativní cesta na východní trhy

thumbnail

Připomeňme si úvodem, že na počátku devadesátých let byla Jugoslávie mezi postkomunistickými zeměmi, jejíž součástí bylo také Srbsko, na cestě k transformaci v moderní tržní ekonomiku v podstatě nejdál. Její rozpad a válečné konflikty, které jej provázely, si vybraly krutou daň nejen na lidských životech, ale i na srbském hospodářství. Ztráty byly tak velké, že srbská ekonomika dosud nedosáhla úrovně z období před rozpadem.

Štítky Srbsko, Ekonomická diplomacie, MZV

číst celý článek

Bosna a Hercegovina: Nepropásněte šance spojené s novým plánem na rozvoj venkova

thumbnail

Země bohatá na přírodní krásy a kulturní dědictví není jen lahůdkou pro turisty. Meziroční dvouciferný růst hodnoty vývozu České republiky, která vloni činila téměř 145 milionů eur, svědčí nejen o obchodních příležitostech, ale i o platících odběratelích. Prostor pro investice je vzhledem k riziku podle údajů OECD silně limitován. Značné potřeby se tedy země snaží řešit převážně ze zdrojů dárcovských zemí a mezinárodních finančních institucí a organizací. V této oblasti se dlouhodobě angažuje také Česká republika. Zejména Program rozvojového partnerství pro soukromý sektor v gesci České rozvojové agentury je velmi dobrým instrumentem, jak podpořit úsilí českých firem o místní trh. Obchodní příležitosti, které stojí za větší pozornost privátního sektoru, se nalézají hlavně v zemědělství, potravinářství a obnovitelných zdrojích energií.

Štítky Bosna a Hercegovina, Ekonomická diplomacie, MZV

číst celý článek

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.