Sedmý ročník grantového programu KB a AMSP ČR Nastartujte se má své vítěze

Publikováno

Již sedmý ročník grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) pro začínající podnikatele „Nastartujte se“ má letošní vítěze. Odborná porota vybrala z 64 přihlášených podnikatelských záměrů jako nejlepší projekt Nesnězeno, jehož cílem je zabránit plýtvání kvalitním jídlem. Pomáhají restauracím prodat přebytečné porce (které by jinak vyhodily) se slevou uživatelům jejich aplikace. TRADE NEWS je od počátku mediálním partnerem projektu „Nastartujte se“.

„Před necelým rokem jsme se pokusili najít nejjednodušší řešení, kterým ověříme myšlenku a koncept projektu na českém trhu. Založili jsme facebookovou stránku, oslovili první podniky, které následně přebytečná neprodaná jídla nabízely v příspěvcích. Zájemci si je rezervovali komentářem a vyzvedli. Takto jsme za pár měsíců získali přes tisíce fanoušků, první desítky podniků a věděli, že se můžeme pustit do vývoje aplikace. Nyní je do Nesnězeno zapojených 60 tisíc uživatelů, najdete jej ve 300 podnicích v Praze, Brně a Olomouci. Zachránilo se již 20 tisíc porcí, projekt je však stále v počátcích. Musíme se intenzivně věnovat stávajícím i novým podnikům, abychom vyvážili nabídku s poptávkou, obě strany měly z projektu dobrý pocit a zachraňování dávalo smysl,“ uvedla Michaela Gregorová, spoluzakladatelka Nesnězeno. Na realizaci svého podnikatelského záměru získala autorka projektu od Komerční banky finanční grant ve výši 300 tisíc Kč.

Druhé místo a finanční podporu 100 tisíc Kč získal projekt ART CARBON, který se zabývá filtračním materiálem s uhlíkovými  nanotrubicemi pro odstraňování agrochemikálií, léčiv a jejich metabolitů z podzemních a povrchových vod.

Bronzovou příčku s finanční odměnou 50 tisíc Kč obsadil projekt  Xflow.cz, pomocník pro zprostředkování praxí, stáží a trainee programů pro studenty. Přináší jim tak možnost zapojit se do reálné praxe. E15 Cenu veřejnosti a finanční grant 100 tisíc Kč získal projekt Marketum.cz,  propojující inzerenty s influencery a majiteli reklamních ploch.

Vítězové obdrželi ceny i od partnerů projektu, kterými jsou: Partneři: CEE Attorneys, mezinárodní advokátní kancelář, Online fakturace Fakturoid, iPodnikatel.cz - portál (nejen) pro začínající podnikatele, PERFORMIA – www.performia.cz, Stable.cz - domény, webhosting, servery, e-mailing, TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové, Webmium digitální agentura a od mediálních partnerů: ekonomický deník E15, magazín o obchodu a exportu TRADE NEWS.

Grantovým programem „NASTARTUJTE SE“ chce Komerční banka spolu s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) usnadnit rozjezd podnikání začínajícím podnikatelům. Projekt navazuje na dlouhodobou spolupráci obou partnerů na projektu Svou cestou – Young Business, jehož cílem je podpořit a inspirovat mladé lidi k podnikání.

Naší snahou je pomoci začínajícím podnikatelům v realizaci jejich nápadů a stát se pro ně silným a dlouhodobým partnerem. Máme ambici pro ně, společně s partnery, vybudovat ekosystém služeb – jako například aplikaci pro řízení cash flow, online fakturační a účetní služby, pomoc při založení společnosti, tak abychom jim co nejvíce usnadnili začátek jejich podnikání. Součástí tohoto ekosystému je i grantový program Nastartujte se, který již sedmým rokem poskytuje finanční podporu vybraným projektům. Mám radost, že v letošním silném ročníku uspěli projekty, které se zaměřují na ekologické a sociální aspekty podnikání. Věřím, že tito mladí lidé představují budoucnost naší země,“ uvedl Jan Kubálek, manažer pro strategii retailového bankovnictví v Komerční bance.

„Za těch několik let, během kterých v porotě Nastartujte se působím jsem si potvrdil jednu důležitou skutečnost. Úspěšný projekt již zdaleka nestojí pouze na skvělém nápadu, ale především pak na mimořádných obchodních a osobních vlastnostech manažerů, kteří za ním stojí. V případě vítězů ročníku 2019 jsem si jist, že je tato podmínka zcela splněna a pevně věřím v jejich úspěch. O to více mě to těší v situaci, kdy vítězný projekt není pouze ekonomicky zajímavý, ale má i přesah do oblasti ochrany životního prostředí, když snižuje plýtvání potravinami,“ shrnuje místopředseda představenstva AMSP ČR, ambassador projektu „Svou cestou-Young Business“.

„Nastartujte se“ je program Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR podporující začínající podnikatele. Na webové stránce www.nastartujtese.cz najdou zájemci o podnikání řadu návodů a rad pro podnikání, inspirativních příběhů a videí, start-up market, ve kterém své výrobky nabízejí účastnící projektu. Registrací na portálu pak získají možnost využít zvýhodněné nabídky partnerů programu.

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.