Partners startují unikátní produkt - Double Speed rizikový fond

Publikováno

Cílí na dvojnásobek zhodnocení akciových trhů

Finanční skupina Partners spouští nový exkluzivní akciový fond Double Speed rizikový. Tento podílový fond nabídne klientům zcela unikátní strategii, která bude cílit na dvojnásobné zhodnocení oproti hlavním akciovým trhům. Dlouhodobý výnosový potenciál fondu bude kolem 15 % ročně. Investovat do něj lze již od malých částek, minimálně pak 500 Kč.

Fond cílí na zkušené dlouhodobé dynamické investory, kteří hledají nadprůměrný výnos při akceptování přiměřeně vyššího rizika. Optimální je pro pravidelné investování. Fond patří k investičním nástrojům s vysokým rizikem (SRI 6 – ze 7stupňové škály), dlouhým investičním horizontem (5 let a více) a samozřejmě zároveň s vysokým potenciálem dlouhodobého zhodnocení.

„Mám velkou radost, že v segmentu investic přinášíme kreativní a inovativní koncepty a umožňujeme našim klientům investovat novými a zajímavými způsoby, které byly dříve pro omezenou skupinu investorů či velmi bohatých jedinců. Plníme tak jednu z vizí Partners, a to je zpřístupňovat finanční produkty všem klientům bez rozdílu a zjednodušovat je,“ říká Petr Borkovec, ředitel finanční skupiny Partners, a dodává, že i tento fond se drží proklientského konceptu Partners investiční společnosti, a tedy že bude nabízen opět bez vstupních poplatků.

Dvojnásobek díky páce

Fond využívá pákového efektu známého z nemovitostního trhu, může tak navyšovat expozici vůči akciovým trhům v průměru na dvojnásobek a tím dosáhnout dvojnásobných výnosů oproti běžným akciovým fondům. „Akciové trhy dlouhodobě rostou kolem 8 % za rok, pak dává smysl koupit akcií více. Otázkou je, kde sehnat peníze navíc. To jsme vyřešili tím, že si prostředky může půjčit samotný fond a klient se nemusí o nic starat. Strategií fondu proto je pomocí půjčky dokoupit akciovou pozici ještě jednou a zdvojnásobit tak dlouhodobý výnos na cca 15 procent ročně,“ vysvětluje strategii fondu Martin Mašát, vedoucí portfolio manažer Partners investiční společnosti. Investovat plánuje globálně a primárně prostřednictvím ETF kvůli zachování vysoké diverzifikace.

Fond přináší unikátní koncept, který zatím funguje jen v zahraničí a pro vybrané klienty. „Důvodem je fakt, že řízení takové strategie vyžaduje nejen znalost akciových trhů, ale také důkladné řízení měnového a úrokového rizika a schopnost propojit oba světy pomocí komplexních burzovních nástrojů,“ konstatuje Martin Mašát s tím, že fond bude mít vyšší volatilitu než diverzifikované globální akciové fondy. Výsledná volatilita ale nebude o mnoho vyšší než u speciálních akciových fondů typu technologií či okrajových regionálních fondů. Výhodou je, že volatilita s dlouhým investičním horizontem ztrácí na důležitosti a časem začne převažovat dvojnásobná výkonnost fondu.

Fond je již zaregistrován u České národní banky a má svůj ISIN. Aktuálně je v nabídce Partners a brzy se objeví i na platformě Conseq. Investovat lze v korunové i eurové třídě. Více o fondu zde: https://www.partnersis.cz/nase-fondy/double-speed


Pro více informací kontaktujte:

Tereza Píchalová, tisková mluvčí Partners, tereza.pichalova@partners.cz, tel.: 603 173 254

Společnost Partners Financial Services patří do Partners finanční skupiny, jejíž obrat překročil v roce 2022 tři a půl miliardy korun. Partners jsou od roku 2009 největší finančně poradenskou společností v České republice. Zásluhu na úspěchu jejího poradenství má především objektivita, nabídka exkluzivních produktů a pečlivá příprava a vzdělávání finančních poradců Partners. V současnosti má firma téměř 600 tisíc klientů, 150 poboček a 2400 profesionálních poradců. Do finanční skupiny patří také úspěšné projekty Partners investiční společnost, nemovitostní fond Trigea a vydavatelství NextPage Media, které provozuje weby Peníze.cz, Finmag.cz a Heroine.cz. Od července 2019 sem patří také Simplea pojišťovna, nabízející unikátní životní pojištění, v červnu 2021 spustila skupina penzijní společnost Rentea a aktuálně připravuje projekt vlastní Partners Banky. Nově uvedla fond kvalifikovaných investorů Merity.

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.