Porota vybrala vítěze soutěže Rodinná firma roku AMSP ČR

Publikováno

Praha, 10. listopadu 2023 – Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) vyhlásila vítěze již 12. ročníku soutěže Rodinná firma roku AMSP ČR. Vyhlášení vítězů proběhlo na galavečeru Dne podnikatelů České republiky 9. listopadu 2023 v Praze. TRADE NEWS je tradičním mediálním partnerem.

„Soutěž hledá inspirativní příběhy rodinných firem, které úspěšně překonaly mnohá úskalí v podnikání, zakládají si na dobrém jménu, čestném jednání a tradici firmy, kterou zamýšlejí zachovat prostřednictvím svých následníků i pro další generace,“ upřesňuje Josef Jaroš, předseda představenstva AMSP ČR.

„V rodinné firmě jste odpovědni svému vlastnímu jménu, i odkazu předků, abyste firmu jednou předali nástupcům v ještě lepším stavu, než v jakém jste ji přebírali,“ vysvětluje Petr Milata, člen představenstva AMSP ČR, garant projektu Rodinná firma a představitel 3. generace rodinné firmy Beznoska s.r.o. z Kladna.

Příběhy firem hodnotila porota složená ze zástupců partnerů soutěže, tedy České spořitelny, Deloitte Česká republika a Slavia pojišťovny, doplněná o zástupce AMSP ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu, vydavatelství Antecom a portálu BusinessInfo.cz

Soutěžilo se v kategoriích Malá a Střední firma.

Mezi Top 5 firem v kategorii Malá firma se zařadily:

frenski s.r.o

FYZIOklinika s.r.o.

KERAMET spol. s r.o.

MS ProTech s.r.o.

PPS Engineering CZ s.r.o.

Mezi Top 5 firmami v kategorii Střední firma se zařadily:

Green Idea s.r.o.

MORIS Design s.r.o.

Navláčil stavební firma, s.r.o.

Plojhar s.r.o.

THERMOSERVIS – TRANSPORT s.r.o.

frenski s.r.o

„Čím dále více se setkáváme s malými a středními firmami, které vnímají jako inovace jako klíčové a neustálý vývoj svých produktů či služeb mají vepsané ve své firemní DNA,“ uvedl Miroslav Svoboda, Country leader společnosti Deloitte. „Pomáháme jim strukturovat byznys, expandovat do zahraničí, podporujeme jejich inovace, spoluvytváříme podnikové strategie, řešíme nástupnictví. Těší mě, že vidím všechny ty příběhy, za kterými stojí píle, odhodlání a skvělé nápady.“

Rodinné firmy jsou důležitou součástí naší ekonomiky a přinášejí stabilní a trvalé hodnoty do našeho podnikatelského prostředí. Proto se staráme také o jejich finanční zdraví, což je i dlouhodobá strategie celé České spořitelny. Finančně zdravá firma má totiž lepší předpoklady uspět a reagovat na neustálé změny,“ říká Jan Jašek, ředitel firemních center České spořitelny, která je generálním partnerem projektu „Rodinná firma“ AMSP ČR. 

„Naším posláním je pomáhat klientům v obtížných situacích, stabilizovat jejich životy a podnikání v momentech, které jsou nečekané. I proto jsme rádi, že se můžeme setkávat i ve slavnostních okamžicích, mezi které patří i předávání cen vítězům,“ definoval Karel Waisser, generální ředitel Slavia pojišťovny.

Vítězové jednotlivých kategorií jsou:

V kategorii Malá firma:

  1. Místo: PPS Engineering s.r.o.
  2. Místo: MS ProTech s.r.o.
  3. Místo: frenski s.r.o.

V kategorii Střední firma:

  1. Místo: Plojhar s.r.o.
  2. Místo: Navláčil stavební firma, s.r.o.
  3. Místo: THERMOSERVIS – TRANSPORT s.r.o.

Udělena byla ale také Cena veřejnosti - tu získala firma Green Idea s.r.o.

Příběhy firem najdete na webových stránkách rodinnafirmaroku.cz.

FYZIOklinika s.r.o.

KERAMET spol. s r.o.

MS ProTech s.r.o.

PPS Engineering CZ s.r.o.

Mezi Top 5 firmami v kategorii Střední firma se zařadily:

Green Idea s.r.o.

MORIS Design s.r.o.

Navláčil stavební firma, s.r.o.

Plojhar s.r.o.

THERMOSERVIS – TRANSPORT s.r.o.

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.