V třetím ročníku Nastartujte se zvítězila Skinners

Publikováno

V grantovém programu Komerční banky a AMSP ČR pro mladé a začínající podnikatele Nastartujte se vybrala letos odborná porota z 53 přihlášených podnikatelských projektů společnost Skinners, která vyrábí nový unikátní druh obuvi. Jedná se o kombinaci antibakteriálního elastického úpletu a dvouvrstvé podrážky s vysokým stupněm ochrany proti oděru. „Vítězství v soutěži nám pomůže povýšit celý projekt na další úroveň, ať se bude jednat o rozšíření výrobních technologií, přidání nové modelové řady nebo vstup na zahraniční trhy,“ uvedl za Skinners Petr Procházka.

Skinners získala na realizaci svého podnikatelského záměru od Komerční banky finanční grant ve výši 300 tisíc korun. Na druhém místě se umístil projekt DataFromSky, který se zabývá analýzou dopravy z leteckých videí a predikcí dopravních nehod, a jako třetí skončila společnost Spindo pomáhající s reklamou a propagací malým regionálním obchodníkům. Cenu veřejnosti a finanční grant 50 tisíc korun získal s takřka 3,5 tisíce hlasů projekt ZDRAVIJEZIVOT.cz Martina Karbusického. Je zaměřený na možnosti financování zrakové a dentální péče, která není hrazena z veřejného zdravotního pojištění, a veterinárních zákroků pro majitele domácích zvířat.

„Naší snahou je pomoci začínajícím podnikatelům v realizaci jejich nápadů a stát se pro ně silným a dlouhodobým partnerem. A to se nám díky programu realizovanému společně s AMSP daří. Navíc projekt Nastartujte se nekončí vyhlášením vítězů. Začínající podnikatelé mohou i nadále pracovat s webovou stránkou www.nastartujtese.cz, kde najdou zajímavé informace a výhodné nabídky, které jim v jejich úsilí pomohou,“ konstatuje Radek Basár, zástupce výkonného ředitele pro marketing a komunikaci v Komerční bance.

„Je třeba si uvědomit, že nám expiruje první generace porevolučních podnikatelů, kteří začínali z nuly a obvykle bez koruny v kapse. Nadšení z 90. let se asi už opakovat nebude, ale nezačneme-li se zajímat o další generaci, která bude připravena budovat si vlastní firmy, denně podstupovat rizika a hrát o svůj podnikatelský dvorek, potom se nám to vymstí. Každá zdravá společnost potřebuje silný podnikatelský sektor a každý velký byl kdysi malý. Cílem projektu Svou cestou je mobilizovat schopné jedince k vlastnímu podnikání. Nastartujtese.cz je jedním z nástrojů, jak jim vlastní cestu přiblížit,“ shrnuje předseda představenstva AMSP ČR Karel Havlíček.

Více informací: www.nastartujtese.cz

Zdroj: AMSP ČR

Celý článek najdete v tištěné verzi TRADE NEWS 6/2015 na str. 8.

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.