Články se štítkem: Informační technologie

Kuba potřebuje IT specialisty, ale i řemeslníky

thumbnail

Na festivalu latinskoamerické gastronomie a hudby, pořádaném v pražské Stromovce, jsem se před dvěma lety náhodou seznámila s Robertem, mladým kubánským IT specialistou, který se rozhodl z Kuby emigrovat a dostal se na své cestě až do České republiky. Jeho profese i vystudovaný univerzitní obor mne velmi zaujaly, neboť jsem si myslela, že počítače a moderní technologie v evropském slova smyslu jsou Kubě i v 21. století zapovězeny. Vlastně i díky tomuto setkání jsme vloni s kamarádkou Kubu navštívily. Roberto nám zprostředkoval ubytování v jedné z „casas particulares“ v Santiagu de Cuba. Jako bonus jsme získaly také skvělou průvodkyni, Robertovu bývalou vysokoškolskou učitelku Yadisbel, která se věnuje problematice IT na Universidad de Oriente, ovšem vedle toho si přivydělává jako recepční, protože výborně ovládá angličtinu. Ta v mnoha ohledech nabourala naše mylné představy o této ostrovní zemi. O její pohled na vzdělávání v oblasti IT se rádi podělíme se čtenáři TRADE NEWS.

Štítky Kuba, Informační technologie, Vzdělávání

číst celý článek

Jiří Halousek: Programovat jsem se naučil sám od sebeChtěl jsem dobrou práci

thumbnail

Jiří Halousek je narozen ve znamení Berana a sám přiznává, že je velmi cílevědomý, ctižádostivý a perfekcionista. Právě tyto vlastnosti ho před třinácti lety dovedly k nové profesi a k tomu, že v jednadvaceti s dalším společníkem začal podnikat. „Myslím, že všude okolo nás je spousta příležitostí a jen stačí po těch správných sáhnout,“ říká ředitel a jednatel softwarové společnosti IRESOFT a autor všech inovací, které tvoří charakter produktů firmy.

Štítky Young business, Informační technologie, Inovace

číst celý článek

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.