Články se štítkem: Velká Británie

Konec volného pohybu zboží a služeb se blížíVelká Británie definitivně opouští celní unii a vnitřní trh EU

thumbnail

Posledním prosincovým dnem letošního roku skončí přechodné období, jehož cílem bylo zachovat většinu opatření před odchodem Spojeného království z celní unie a vnitřního trhu EU. Od 1. ledna 2021 bude obchodní politika této země zcela nezávislá, což bezpochyby přinese řadu zásadních změn v obchodním režimu s evropským kontinentem.

Štítky Velká Británie, brexit

číst celý článek

Z Frýdku-Místku do kazachstánské Astany

thumbnail

„Když přemýšlím o strategii naší společnosti, napadá mě, že v současné době je největším hendikepem našeho produktu jeho univerzalita. Jen odborná veřejnost si dovede představit, kolik druhů hmot organického původu dokáže naše malá továrna zpracovat,“ uvažuje nad dalším vývojem inovativní technologie PTR její spoluautor a jeden z majitelů společnosti Hedviga Group, Petr Cuber.

Štítky Energetika, Velká Británie, Kazachstán, Inovace

číst celý článek

Británie je jako magnetČeské MSP se jí obávají zbytečně

thumbnail

Vyspělý britský trh se může českým malým a středním exportérům jevit jako příliš velké sousto. Zatímco velké tuzemské společnosti, většinou napojené na zahraniční kapitál a mezinárodní dodavatelské řetězce, se převážně jako subkontraktoři ve Velké Británii již pevně etablovaly, pro řadu menších firem zůstávají ostrovy teritoriem málo prozkoumaným a obávaným. Přitom právě pro ně může být Spojené království velmi atraktivní.

Štítky Velká Británie

číst celý článek

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.