Kanada

CETA není žádný kanadský žertík

thumbnail

Česká republika má letos zvláštní důvod oslavovat dohodu CETA mezi EU a Kanadou, jejíž vyjednávání bylo zahájeno před deseti lety během českého předsednictví v radě EU. V loňském prvním roce prozatímního provádění dohody stoupl vzájemný obchod o více než 31 %, s čímž souvisí také praktické zjednodušení podnikání v Kanadě. A to je jednoznačný úspěch.

Štítky Kanada, Podpora exportu

číst celý článek

Příležitosti pro české firmy v Kanadě

thumbnail

Důlní, těžební a ropný průmysl Kanadský těžební průmysl je silně rozvinutý a tradičně si udržuje v národním hospodářství významnou pozici. Našim firmám se v těchto a souvisejících oborech nabízí řada exportních příležitostí. Např. se jedná o trouby a trubky, čerpadla, měřicí zařízení, zařízení pro…

Štítky Kanada

číst celý článek

Firma, která předběhla dobuPrůmysl 4.0 v silniční dopravě

thumbnail

„Sfouklo nás to ze židle,“ přiznali kanadští zákazníci české společnosti Exact Control System. „Při prezentaci opravy povrchu vozovky unikátní metodou Exact Street jim cena zakázky připadala opravdu vysoká. Po důkladném posouzení projektu však připustili, že celkové přínosy plně odpovídají kalkulovaným nákladům, ke kontraktu se vrátili a nyní se připravujeme na jeho realizaci,“ vzpomíná na jednání s ministerstvem dopravy kanadské provincie Ontario technický ředitel společnosti Vítězslav Obr.

Štítky Kanada, Nové technologie

číst celý článek

Severní Amerika v obrazu anamorfních map

Po Asii a Africe je Severní Amerika třetím největším světadílem. Velikostí populace se sice řadí až na čtvrté místo, ale s 575 miliony obyvateli zhruba o desetinu překonává Evropskou unii. USA zaujímají počtem obyvatel třetí příčku na světě, Kanada je po Rusku…

Štítky USA, Kanada

číst celý článek

Exportéři do Kanady začínají těžit z CETA

Obchodní příležitosti v Kanadě se právě otevírají. Komplexní hospodářská a obchodní dohoda (CETA) vstoupila 21. září do režimu prozatímního provádění a o měsíc později dokončila Česká republika její ratifikaci. O dopadech na exportéry hovoříme s náměstkem ministra průmyslu a obchodu Vladimírem Bärtlem.

číst celý článek

Kanadu máme na dosah ruky

thumbnail

Ačkoli se leckomu při pohledu na mapu tají ze vzdálenosti mezi Kanadou a Českou republikou dech, můžeme tuto severoamerickou destinaci zařadit mezi relativně snadno dostupné. Blízkosti našich zemí napomáhá intenzivní sdílení společných hodnot, jako posilování principů právního státu, budování tržní ekonomiky a rozvoj volného obchodu, podpora demokracie a lidských práv anebo i důraz na sociální jistoty a rodinu. V neposlední řadě nás sbližují také společné kulturní reference vycházející historicky z evropských tradic, stejně jako velký počet Čechů, kteří našli v zemi javorového listu svou druhou vlast.

Štítky Kanada, MZV

číst celý článek

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.