Články se štítkem: Stavebnictví

Kolik stojí údržba živých staveb?

thumbnail

Česká rodinná firma LIKO-S nabízí instalaci zelených střech a stěn, které jsou nejen zajímavým okrasným prvkem, ale jsou i funkční a šetří peníze. Tato celoroční přírodní ozdoba, jež se díky masivnějšímu rozšíření stala cenově dostupnou, se může zdát náročná na údržbu, ale není to tak úplně pravda.

Štítky Environment, Stavebnictví

číst celý článek

Roman Macko: Jet do Bratislavy budovat pobočku byla ode mě spíš drzostAle vyšlo to

thumbnail

„Když se ohlédnu za tím téměř čtvrtstoletím budování naší firmy, bylo to nádherné dobrodružství,“ tak trochu nostalgicky zavzpomínal Roman Macko na to, jak stavěli slovenskou pobočku LIKO-Su úplně od nuly. „Na začátku bylo lepší spíš nemluvit o tom, že jsme česká firma se sídlem ve Slavkově u Brna. A pochlubit se projekty, které se povedly v Česku, bylo spíš kontraproduktivní. Dnes je to právě naopak. Silná česká značka a zázemí výrobní a stavební firmy nám často otevírají dveře. A jsem rád, že se vztahy z tohoto pohledu stabilizovaly i pro slovenské firmy u nás,“ dodává jednatel LIKO-S Slovensko Roman Macko.

Štítky Slovensko, Stavebnictví

číst celý článek

Správný projektant je něco mezi rodinným lékařem a právníkem

thumbnail

Rozhodli jste se investovat do pozemku nebo nemovitosti a máte hrůzu, jaké starosti s tím spojené vás zase čekají? Přeneste je na projektanty, a to dokonce ještě předtím, než něco koupíte. Možná nevíte, že pro vás mohou investigativně prozkoumat, zda se vám vložené prostředky vyplatí, a taky že ručí za škody způsobené vadou projektu po celou dobu existence stavby. A že dokonalá služba v tomto oboru nekončí skvělým návrhem vyvedeným ve 3D, ale zahrnuje i zajištění stavebního povolení či brodění se v blátě při pravidelných kontrolách na staveništi. To nám potvrdili lídři ateliéru ArchiCon plus Milan Nevole a Jan Březina, na jejichž seznamu úspěšných projektů najdeme třeba i administrativní budovu firmy Linet v Želevčicích nebo letos otevřený robotický a hybridní operační sál Nemocnice Na Homolce v Praze.

Štítky Stavebnictví

číst celý článek

Odkupy pohledávek jako nástroj financování ve stavebnictví

V rámci výběrových řízení pro realizaci stavebních zakázek se stále častěji setkáváme se zájmem investorů o možnost prodloužení splatnosti pohledávek, a to v řádu měsíců, případně i několika let s postupným splácením. V minulosti naše společnost realizovala tyto zakázky za podpory vlastních zdrojů či provozních úvěrů. Naši odběratelé nás informovali, že ideálním řešením tohoto požadavku jsou odkupy pohledávek. Uvítali bychom více informací, jak tento nástroj funguje.

Štítky Stavebnictví, KB

číst celý článek

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.