Články autora: Jana Jenšíková a Daniel Libertin

V boji proti digitálnímu organizovanému zločinu je důležité, abychom táhli za jeden provaz

thumbnail

Podle nedávného průzkumu CFA Institute, jehož se zúčastnily více než tři tisíce certifikovaných finančních analytiků z celého světa, se většina oslovených domnívá, že nové technologie jsou největší hrozbou především pro asset management a bankovnictví. Jak to vidí šéf Komerční banky Albert Le Dirac’h? Nejen o tom, ale třeba také o bankovních regulacích či o politice záporných úrokových sazeb jsme s ním hovořili v předvečer Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Štítky KB, ICT, Nové technologie, bankovnictví, Investice

číst celý článek

Mladí Malajsijci se dnes už podnikání nebojí

thumbnail

Gerard Linus Sta Maria pochází z Malajsie, vystudoval management ve Velké Británii a do roku 2004 žil a pracoval v Kuala Lumpuru ve společnosti KFC, kde se postupně vypracoval od manažera restaurace až na pozici senior operations managera. Již deset let žije v České republice a působí jako brand training manager ve společnosti AmRest. Kromě Česka má na starosti také region Polska, Maďarska a Balkánu, takže tráví hodně času na cestách. Náš rozhovor vznikal téměř doslova v běhu.

Štítky Malajsie, Singapur

číst celý článek

Česká republika je Mercedes-Benz střední a východní Evropy

thumbnail

Pedro Gutiérrez Kardum pochází z Peru a v Česku žije dva roky. Tvrdí, že Česko je pro něj zaslíbená země se spoustou příležitostí a Praha nejkrásnější město. „Navíc mají naše země mnoho společného. Peru bylo dlouho centrem španělské koloniální říše v jižní Americe a česká území byla nejvýznamnější částí habsburské monarchie. Řekl bych, že v rámci svých geopolitických regionů mají podobně významné role. Obě země jsou velmi známé díky svým přírodním krásám. A máme také podobný smysl pro humor, velmi politicky nekorektní,“ usmívá se.

Štítky Jižní Amerika, Peru

číst celý článek

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.