Rozhovory

Balkánský realitní sektor? Experti hlásí (ne)využitý potenciál

thumbnail

Stavaři na Balkáně mají napilno. Díky outsourcingu do Bulharska a okolí se daří kancelářským projektům; z bouří v tradičních severoafrických turistických destinacích profitují letoviska na břehu Černého moře i v přilehlých horách; a posilující koupěschopnost východoevropských domácností navyšuje poptávku po bydlení. Stručně, příležitostí dnes region nabízí nepřeberně, a to i českým firmám, řekl exkluzivně TRADE NEWS Pawel Sudziarski, řídící partner společnosti Bates, která má centrálu v bulharské Sofii a své poradenství nabízí ve dvaadvaceti zemích (jiho)východní Evropy.

Štítky Balkán, reality

číst celý článek

Správný projektant je něco mezi rodinným lékařem a právníkem

thumbnail

Rozhodli jste se investovat do pozemku nebo nemovitosti a máte hrůzu, jaké starosti s tím spojené vás zase čekají? Přeneste je na projektanty, a to dokonce ještě předtím, než něco koupíte. Možná nevíte, že pro vás mohou investigativně prozkoumat, zda se vám vložené prostředky vyplatí, a taky že ručí za škody způsobené vadou projektu po celou dobu existence stavby. A že dokonalá služba v tomto oboru nekončí skvělým návrhem vyvedeným ve 3D, ale zahrnuje i zajištění stavebního povolení či brodění se v blátě při pravidelných kontrolách na staveništi. To nám potvrdili lídři ateliéru ArchiCon plus Milan Nevole a Jan Březina, na jejichž seznamu úspěšných projektů najdeme třeba i administrativní budovu firmy Linet v Želevčicích nebo letos otevřený robotický a hybridní operační sál Nemocnice Na Homolce v Praze.

Štítky Stavebnictví

číst celý článek

V boji proti digitálnímu organizovanému zločinu je důležité, abychom táhli za jeden provaz

thumbnail

Podle nedávného průzkumu CFA Institute, jehož se zúčastnily více než tři tisíce certifikovaných finančních analytiků z celého světa, se většina oslovených domnívá, že nové technologie jsou největší hrozbou především pro asset management a bankovnictví. Jak to vidí šéf Komerční banky Albert Le Dirac’h? Nejen o tom, ale třeba také o bankovních regulacích či o politice záporných úrokových sazeb jsme s ním hovořili v předvečer Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Štítky KB, ICT, Nové technologie, bankovnictví, Investice

číst celý článek

Šance na růst českého exportu do Číny jsou enormní

thumbnail

Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně můžete vidět kolem stovky čínských subjektů a navštívit jejich prezentace v „Pavilonu Číny“ ve veletržní hale A1. Jde o největší účast partnerské země v historii MSV, čínské firmy se v takovém rozsahu ve střední Evropě prezentují poprvé. Tato skutečnost je výsledkem dlouhodobých aktivit oficiálních představitelů České republiky, mezi nimi i ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. I proto jsme s ním v předvečer veletrhu hovořili právě o Číně.

číst celý článek

Technologie jsou jen protéza

thumbnail

„V současné době jsou technologie tlačené průmyslem a marketingem a slouží především byznysu. Měly by však sloužit primárně člověku, který je jejich tvůrcem. O tom, jak důležité je toto téma, svědčí mimo jiné skutečnost, že jsme se již po dvou letech stali z malé výzkumné skupiny ve floridském Human-Centered Design Institute samostatnou školou,“ říká vesmírný architekt Ondřej Doule. Jeho dočasného pobytu v České republice jsme využili k rozhovoru nejen o integraci člověka do technologických systémů, průsečících pozemské a vesmírné architektury, simulátoru kosmického obydlí, ale i o jeho snu o českém kosmickém centru.

Štítky Nové technologie, space, Design

číst celý článek
1 12 19 20 21 22 23 24 25 33 43

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.