Články se štítkem: Írán

ÍránStaronový trh se nám opět otevírá

thumbnail

Írán měl vždycky svébytné postavení – ať již v dějinách, regionální politice, světové kultuře či obchodní politice bývalého Československa nebo později České republiky. Je sebevědomým dědicem svého času největší říše dominující Starému světu, jednou z kolébek zemědělství a dědicem literární kultury, která si dokázala podmanit i ty nájezdníky, jimž se zemi podařilo politicky ovládnout. Je zároveň velkým trhem s dynamickým a vzdělaným mladým obyvatelstvem. Navzdory občasným politickým ambivalencím vždy představoval místo s velkým potenciálem pro uplatnění produkce českého průmyslu, jehož zaměření dokázalo vycházet vstříc aktuálním íránským potřebám.

Štítky Írán

číst celý článek

Jan Čuřík: Mezi Českem a Íránem funguje oboustranná intuitivní náklonnost

thumbnail

V rozhovoru pro TRADE NEWS před téměř dvěma lety vyslovil arabista Jan Čuřík názor, že Írán je poslední velkou šancí Západu na Blízkém východě. V poměrně krátké době jeho myšlenka začala nabývat reálné podoby. Jak hodnotí dnes vývoj obchodních vztahů mezi Evropskou unií a Íránem a šance českých firem, zejména malých a středních, v tomto teritoriu?

Štítky Írán, Blízký východ

číst celý článek

Letem světem Tureckem a Íránem

Írán Představuje budoucí klíčový trh regionu, kde se předpokládá dynamický růst díky populaci čítající 78 milionů lidí, předpokládaným příjmům z ropy a především díky chuti po modernizaci životního standardu, služeb i výrobních kapacit. Český export se statisticky zdá malý a v tuto chvíli ani…

Štítky Írán, Turecko

číst celý článek

Příležitosti pro české firmy v Íránu

Stavebnictví, infrastruktura Toto odvětví íránské ekonomiky zaznamenává obrovský boom ve spojení s růstem počtu obyvatel. Některé odhady mluví o nárůstu populace do roku 2030 až na 90 milionů, tedy o víc než deset milionů. Írán prahne po nových technologických postupech a materiálech. Velký důraz…

Štítky Írán

číst celý článek

Víc než pět miliard korun po odvolání sankcí

thumbnail

Jak jsme čtenáře TRADE NEWS informovali, EGAP zahájil už v srpnu projednávání nových obchodních případů do Íránu. Podmínkou pro jejich konečné schválení zůstává odvolání sankcí, které zatím vývoz do tohoto zajímavého teritoria znemožňují. Nicméně EGAP už stanovil takzvaný signální teritoriální limit – po uvolnění sankcí je připraven pojistit export českých firem za více než 5 miliard korun.

Štítky EGAP, Írán

číst celý článek

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.