Články autora: Věra Vortelová

How to convince Germans and the Swiss of Czech ingenuityCzechs invented and produced a laser machine in a few weeks

thumbnail

"Before the covid pandemic, we were a bit of an outlier in our approach. Back when everyone in global trade followed the just-in-time strategy, we were gradually reducing the number of subcontractors and transferred as many activities as possible to one location. Three years ago, our strategy proved to be correct. With the supply chain disruptions, there were deadline extensions and material shortages. It was the foresight of our colleagues, who bought enough materials in time and in large amounts, and our company’s organizational structure that enabled us to keep responding to customer requests in a flexible way," explains Karel Kubr, Director of LINTECH.

číst celý článek

Oksana Antonenko: Na Ukrajině dnes platí víc než jindy, že štěstí přeje připraveným

thumbnail

České firmy se války nezalekly. Letošní Meeting Point CzechTrade potvrdil jejich zájem své aktivity na ukrajinském trhu nejen udržet, ale ještě posílit v rámci poválečné rekonstrukce. Jak agentura přizpůsobila své služby aktuálním potřebám našich exportérů, jsme se zeptali ředitelky zahraniční kanceláře CzechTrade Ukrajina Oksany Antonenko.

Štítky Ukrajina, CzechTrade

číst celý článek

Milan Macholán: Exportní portfolio modifikujeme průběžně. Odklon od východních trhů nás nezaskočil

thumbnail

„Nikdy jsme se neomezovali jen na teritoria, na nichž jsme byli úspěšní, ale průběžně jsme rozvíjeli naše obchodní aktivity všude po světě. Hledání nových příležitostí je nikdy nekončící proces, který firmám umožňuje překonat změny probíhající na dynamickém světovém trhu. Proto nás významně neovlivnily ani sankce, které Evropská unie uvalila na Rusko a Bělorusko,“ říká generální ředitel PBS Velká Bíteš Milan Macholán.

Štítky Strojírenství, Inovace, Nové technologie, Export, KB

číst celý článek

Vojtěch Hrdlička: Dobrá rodina nenechá žádného člena ve štychu

thumbnail

„Se založením dceřiné společnosti Geodata Ukraine jsme se trefili zrovna do období covidu. Když se začaly slibně hromadit zakázky v teritoriu, vypukla válka. S ní se veškerá výstavba na měsíce zastavila. Proto jsme našim ukrajinským kolegům nabídli, aby se s námi podíleli na zakázkách z portfolia holdingu týkajících se České republiky a Slovenska. Současně běží přípravy budoucích projektů pro Ukrajinu, kam již přes rok posíláme z firemních zdrojů a dobročinných sbírek humanitární pomoc a bezpilotní techniku a neztrácíme naději, že agresor bude brzy vyhnán ze země a boje brzy skončí,“ vysvětluje Vojtěch Hrdlička, obchodní konzultant a jeden ze synů majitelů a jednatelů Hrdlička Holding, do jehož struktury Geodata Ukraine a HRDLIČKA spol. s r.o. patří.

číst celý článek

Josef a Jan Látovi: Data jsou náš denní chleba

thumbnail

S nástupem Průmyslu 4.0 se převažujícím tématem v mediálním prostoru stala robotizace. „Ale pro průmyslové podniky představují roboty jen jakousi konfekci, podmínku nutnou, kterou si pořídí, aby zefektivnily výrobu, snížily objem namáhavé práce a zajistily co největší bezpečnost pracovníků. Průmysl 4.0 a jeho přínos pro konkurenceschopnost spatřujeme v automatizaci a digitalizaci, práci s daty pro včasné rozhodování,“ shodují se bratři Látové, spolumajitelé rodinné akciové společnosti BENEŠ a LÁT. Tedy obchodní ředitel a ryzí strojař Josef a nositel titulu Manažer roku 2021, CFO a ekonom Jan.

Štítky Inovace, digitalizace, slévárenství, Strojírenství, Rodinná firma, Export

číst celý článek

Josef & Jan Lát: Data is our daily bread

thumbnail

With the rise of Industry 4.0, robotization has become a big topic in the media space. "In manufacturing, though, robots are kind of taken for granted. They are a necessary condition for manufacturers to streamline production, reduce the amount of strenuous work and ensure the highest occupational safety possible. In our view, the main contribution of Industry 4.0 is in automation, digitization and working with data for timely decision-making and increased competitiveness," agree the Lát brothers, co-owners of the family company BENEŠ a LÁT. Josef Lát is the CSO and engineer, while Jan Lát is the CFO – as well as winner of the honourable title Manager of the Year Competition 2021 in the Czech Republic.

číst celý článek
1 2 3 4 5 9 18 26 34

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.