Finance a pojištění

Zemědělské exporty v objemu jedné miliardy ve výhledu

thumbnail

„Vývoz a poptávka po tuzemských zemědělských a potravinářských technologiích a produktech neustále roste a dá se říci, že zažívá boom. Nejen proto jsme zintenzivnili činnost v těchto odvětvích a od loňska je řadíme mezi prioritní. Ke konci uplynulého roku jsme v těchto segmentech měli v různé fázi projednávání obchodní případy v hodnotě téměř jedné miliardy korun,“ uvedl generální ředitel České exportní banky Karel Bureš.

Štítky Agroexport, Financování, ČEB

číst celý článek

Investice do energetických úspor je správné rozhodnutí

Naše společnost působí prakticky výhradně na zahraničních trzích, a tak čelíme velkému tlaku konkurence. To nás nutí stále hledat úspory v nákladech, včetně nákladů na energie spotřebovávané v našich výrobních provozech. Existuje pro firmy kromě OPPIK nějaký zvýhodněný způsob financování investic do energetických úspor, kde by návratnost byla v horizontu do pěti let?

číst celý článek

EGAP pojistil dodávku turbíny do Indonésie, ve hře je i Kuba

thumbnail

Parní turbína z Plzně najde uplatnění na indonéském ostrově Jáva, a české strojírenství tak může zaznamenat další úspěch v zahraničí. Dodávku ze společnosti Doosan Škoda Power pro indonéskou paroplynovou elektrárnu Grati pojistila státní pojišťovna EGAP. Export je součástí širšího projektu – celkového rozšíření elektrárny Grati, kterého se účastní řada firem z různých zemí. Financování zajišťují velké mezinárodní banky ING, Société Générale, její česká dcera Komerční banka a také korejská státní exportní a importní banka Kexim. Kromě našeho EGAPu a korejské Kexim se na pojištění podílí také italská agentura pro podporu exportu SACE.

Štítky EGAP, Energetika

číst celý článek

České průtokoměry dobývají Latinskou Ameriku

thumbnail

Česká exportní banka se podílí na financování exportu elektromagnetických průtokoměrů. Spolupracuje totiž se společností Arkon Flow Systems, která tuto měřicí a regulační techniku vyváží do více než dvacítky zemí světa, mimo jiné i do Chile, Mexika, Kataru nebo Bahrajnu. Díky finanční podpoře ČEB dokázala již uskutečnit obchody za půl milionu eur.

Štítky Latinská Amerika, ČEB

číst celý článek

Odkupy pohledávek jako nástroj financování ve stavebnictví

V rámci výběrových řízení pro realizaci stavebních zakázek se stále častěji setkáváme se zájmem investorů o možnost prodloužení splatnosti pohledávek, a to v řádu měsíců, případně i několika let s postupným splácením. V minulosti naše společnost realizovala tyto zakázky za podpory vlastních zdrojů či provozních úvěrů. Naši odběratelé nás informovali, že ideálním řešením tohoto požadavku jsou odkupy pohledávek. Uvítali bychom více informací, jak tento nástroj funguje.

Štítky Stavebnictví, KB

číst celý článek

Návrat jedné české legendySpolupráce s EGAPem začala exporty na Balkán

Kopřivnická automobilka, známá pod značkou Tatra, se řadí mezi nejstarší automobilky světa. Funguje nepřetržitě od roku 1850 a bez nadsázky patří ve světě k nejznámějším českým značkám. Od března 2013 je společnost Tatra Trucks ve vlastnictví českých akcionářů a prošla restrukturalizací s cílem zefektivnit výrobu a prodej. A o tom, že tato restrukturalizace byla úspěšná, svědčí především 858 vozů vyrobených v roce 2015. Letos je v plánu vyrobit 1300 „tatrovek“ a v příštím roce by to mělo být dokonce 1700 vozů.

Štítky Automobilový průmysl, obranný průmysl, EGAP

číst celý článek
1 7 9 10 11 12 13 14 15 18 23

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.