Nové technologie

Průmysl 4.0 nechápeme jako strašáka, ale jako příležitost

thumbnail

České originální high-tech řešení – úspěch, nebo propadák? „To uvidíme, zatím máme od tuzemských i zahraničních zákazníků velmi kladné ohlasy. Komplexní systém měření, který by fungoval na vzdáleném připojení rychle, flexibilně, cloudově a virtualizovaně, totiž kupodivu zatím nikdo na světě nevyvinul,“ svěřil se nám po letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu, kde společnost Kinex Measuring prezentovala demoverzi svého revolučního produktu, její jednatel a spolumajitel Petr Smrž.

Štítky ICT, Strojírenství, Stavebnictví

číst celý článek

V boji proti digitálnímu organizovanému zločinu je důležité, abychom táhli za jeden provaz

thumbnail

Podle nedávného průzkumu CFA Institute, jehož se zúčastnily více než tři tisíce certifikovaných finančních analytiků z celého světa, se většina oslovených domnívá, že nové technologie jsou největší hrozbou především pro asset management a bankovnictví. Jak to vidí šéf Komerční banky Albert Le Dirac’h? Nejen o tom, ale třeba také o bankovních regulacích či o politice záporných úrokových sazeb jsme s ním hovořili v předvečer Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Štítky KB, ICT, Nové technologie, bankovnictví, Investice

číst celý článek

Technologie jsou jen protéza

thumbnail

„V současné době jsou technologie tlačené průmyslem a marketingem a slouží především byznysu. Měly by však sloužit primárně člověku, který je jejich tvůrcem. O tom, jak důležité je toto téma, svědčí mimo jiné skutečnost, že jsme se již po dvou letech stali z malé výzkumné skupiny ve floridském Human-Centered Design Institute samostatnou školou,“ říká vesmírný architekt Ondřej Doule. Jeho dočasného pobytu v České republice jsme využili k rozhovoru nejen o integraci člověka do technologických systémů, průsečících pozemské a vesmírné architektury, simulátoru kosmického obydlí, ale i o jeho snu o českém kosmickém centru.

Štítky Nové technologie, space, Design

číst celý článek

Města musí být chytřejšíE.ON u zrodu konceptu smart cities v ČR

thumbnail

Dnes žije víc než polovina světové populace ve městech a nejpozději v roce 2050 to podle OSN bude celých 70 procent obyvatel zeměkoule, což už je neuvěřitelné číslo. Před městy tedy stojí obrovská výzva: fungovat lépe, ale s nižšími náklady, uspět v globálně propojené ekonomice a zajistit udržitelné životní prostředí pro své obyvatele. Jak na to? Budou chytřejší!

Štítky E, ON, smart cities

číst celý článek

36 000 000. Tolik vloží E.ON do rozvoje elektromobility v ČR

thumbnail

V příštích letech byste měli na českých silnicích vidět stále častěji elektromobily a automobily na alternativní paliva. K dosažení tohoto cíle, který bude mít pozitivní dopady nejen na naše životní prostředí, ale měl by také snížit závislost České republiky na ropě, má pomoci i národní akční plán čisté mobility. Ve výsledku však bude záležet hlavně na každém z nás. S velkorysým projektem v objemu 36 milionů korun přichází společnost E.ON Česká republika, která začíná s výstavbou sítě dobíjecích stanic pro vozidla na elektrický pohon. Právě omezená délka dojezdu totiž nejvíc limituje jejich širší využití.

Štítky E, ON, Elektromobily

číst celý článek

Energetický management nabízí firmám zajímavé úspory

Až deset procent by mohly malé a střední firmy ušetřit na platbách za energie, kdyby s nimi efektivněji hospodařily. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala zpracovat Asociace malých a středních podniků a živnostníků ve spolupráci s energetickou skupinou RWE. Efektivní využívání zdrojů a ekologickou i ekonomickou produkci považuje RWE za významný faktor dalšího rozvoje podniků, a proto jim nově nabízí celý soubor opatření v rámci svého systému Energetického managementu.

Štítky Úspory energií, MSP

číst celý článek

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.