Články z regionu: Afrika

thumbnail Maroko thumbnail Keňa thumbnail Mali thumbnail Nigérie thumbnail Jihoafrická republika thumbnail Tunisko thumbnail Egypt thumbnail Alžírsko thumbnail Senegal thumbnail Tanzánie thumbnail Angola thumbnail Etiopie thumbnail Gabon thumbnail Ghana

Angola: Perla v koruně bývalého portugalského impéria zvedá hlavu

thumbnail

Když se Angola před patnácti lety vymotala z bludného kruhu občanských válek, začala se zvolna stabilizovat a intenzivněji využívat především svého velkého přírodního bohatství. Jedna z největších zemí na černém kontinentu přitahuje již po staletí pozornost díky svému strategickému geopolitickému umístění a obchodním příležitostem. Současná politika vlády směrem k diverzifikaci ekonomiky a snížení závislosti na těžbě ropy podporuje nové investiční projekty, na které je možné navázat kvalitní české produkty včetně know-how.

Štítky Angola, Energetika, Zemědělství, Potravinářství, Nerostný průmysl

číst celý článek

Nigérie lační po nových produktech

thumbnail

Země, jejíž reputace je šmahem a leckdy neoprávněně považována za špatnou, je druhou největší ekonomikou Afriky s obrovským potenciálem. Její hospodářskou páteř představuje ropný průmysl a těžba černého zlata ji řadí na dvanácté místo mezi jeho producenty na světě.

Štítky Nigérie

číst celý článek

Keňa: Ekonomická vize země je spojována se službami

thumbnail

Ze studie renomovaného časopisu Science vyplývá, že vliv mobilního bankovnictví může významně přispět k odstranění chudoby v Keni. Zní to jako pohádka, ale několik let života s mobilní peněženkou služby Safaricom umožnilo téměř osmnácti milionům obyvatel Keni více zpřístupnit peníze, racionálně s nimi pracovat a usnadnilo vlastní podnikání.

Štítky Keňa

číst celý článek

Příležitosti pro české firmy v Angole

Energetika Angolský vládní projekt na podporu energetiky má za cíl zdvojnásobit přístup k elektřině do roku 2025, a to prostřednictvím zvýšení kapacity výroby elektrické energie i s využitím obnovitelných zdrojů energie a rozšířením, lepším propojením a celkovým vylepšením rozvodných elektrických…

Štítky Anglie

číst celý článek

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.