Pedro Gutiérrez Kardum pochází z Peru a v Česku žije dva roky. Tvrdí, že Česko je pro něj zaslíbená země se spoustou příležitostí a Praha nejkrásnější město. „Navíc mají naše země mnoho společného. Peru bylo dlouho centrem španělské koloniální říše v jižní Americe a česká území byla nejvýznamnější částí habsburské monarchie. Řekl bych, že v rámci svých geopolitických regionů mají podobně významné role. Obě země jsou velmi známé díky svým přírodním krásám. A máme také podobný smysl pro humor, velmi politicky nekorektní,“ usmívá se.
Štítky
Jižní Amerika,
Peru
číst celý článek
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek by byl rád považován za ekonoma, který v současné době předřadil praktickou politiku před ekonomii. „Věřte, že mé politické názory jsou vždy korigovány a vycházejí z mých postojů ekonomických,“ říká. Hovořili jsme s ním hlavně o podpoře menších podnikatelů a exportérů.
Štítky
MSP,
Podpora exportu
číst celý článek
O jaké země Jižní Ameriky je z pohledu specialistů CzechTrade mezi českými firmami největší zájem?
Už neplatí, že by mezi významná teritoria patřily pouze země BRICS, stejně tak Jižní Amerika není pouze Brazílie. Naopak sledujeme velmi pozitivní vývoj a rostoucí poptávku v zemích, jako jsou…
číst celý článek
Před dvěma lety proběhla v jedné ze čtyř průmyslových hal české dceřiné firmy Dieffenbacher v Brně zdánlivě nenápadná změna: běžné halogenové osvětlení nahradila moderní LED svítidla. Jedním z hlavních impulzů k tomuto rozhodnutí byla samozřejmě slibovaná úspora elektrické energie a bezporuchový provoz nových svítidel. Ukázalo se však, že to přineslo i další benefity. Právě o tom jsme hovořili s generálním ředitelem Miroslavem Jopkem.
Štítky
Energetika,
Environment,
Inovace
číst celý článek
Virginie Lenek svým šarmem nezapře francouzský původ. Přišla do Komerční banky teprve nedávno a přinesla s sebou zkušenosti z exportního financování v pařížské Société Générale.
Štítky
Finance
číst celý článek
Stavební inženýr Jiří Petrák pracoval řadu let na Středním východě ve službách českých i nadnárodních firem a jako expert mezinárodních organizací. Tvrdí, že absolventi oboru stavební inženýrství ČVUT měli a mají ve světě vynikající renomé a nadnárodní společnosti se o ně velmi zajímají. Nedostatky při budování infrastruktury v Česku spočívají především v nekoncepčnosti přípravy a nekvalitě při realizacích.
Štítky
Stavebnictví,
Blízký východ
číst celý článek