Vědec a matematik Filip Dvořák chce být u toho, až se kompozitní AI dostane z akademické půdy do praxe a povede se dosud teoretické modely komerčně využít. Kvůli tomu založil nejprve v USA a pak v Česku společnosti Filuta AI, která plánuje být mezi prvními, kdo dosud teoretické modely zavedou do života firem a veřejné správy. Do Kalifornie se dostal během vědecké a podnikatelské kariéry hned dvakrát, nejprve jako stážista v Googlu a pak jako výzkumník ve Stanford Research Institute (SRI).
Štítky
Rozhovory,
Profiliga firem,
Nové technologie,
Věda a praxe,
USA,
Kalifornie,
Ai
číst celý článek
David Semerád je spoluzakladatel společnosti STRV, která se zabývá vývojem mobilních i webových aplikací. Před dvanácti lety se zúčastnil šestiměsíčního programu CzechAccelerator v Silicon Valley a v USA zůstal natrvalo. V roce 2018 předal vedení STRV a od té doby se věnuje svým projektům. Nejnověji jde o MindZero, který má za cíl změnit přístup k duševnímu i fyzickému zdraví.
Štítky
Rozhovory,
Nové technologie,
USA,
Kalifornie,
Silicon Valley
číst celý článek
Podle předního českého sociologa Jana Kellera jsou drobní podnikatelé a živnostníci často v horším postavení než řadoví zaměstnanci. Trade News s ním debatovalo o tom, v čem spatřuje příčiny tohoto stavu, o roli střední třídy a souvislosti mezi kvalifikací a cenou práce.
Štítky
Rozhovory
číst celý článek
Ještě na začátku tohoto tisíciletí zaznamenávala gigantická čínská továrna s nízkými výrobními náklady dvouciferný růst. Nyní se však její západní odbytiště zmenšují a země se víc zaměřuje na domácí spotřební trh. Jaké má čínská ekonomika výhledy do budoucna? Dokáží se naše malé a střední firmy uplatnit na tamějším trhu v nové realitě? Na to i další otázky jsme se zeptali známého ekonoma a politologa Petra Robejška.
Štítky
Robejšek,
Rozhovory,
Čína
číst celý článek
Vladimír Remek zůstane v očích veřejnosti stále kosmonautem, i když to brzy bude už pětatřicet let, co pobýval v kosmu. Vesmírný nadhled však neztratil. Uplatňuje ho více než sedm let také na půdě Evropského parlamentu. I jemu projekt Galileo vděčí za to, že se usídlil v Praze.
Štítky
Rozhovory,
Nové technologie,
Vesmír
číst celý článek
Skupina Société Générale získala před časem jako jeden z prvních zahraničních subjektů bankovní licenci v Číně. A Komerční banka byla v rámci této skupiny první, která nabídla klientům účet v čínských jüanech. Podle všeho to byl krok správným směrem, neboť čínský jüan se postupně stává významnou obchodní měnou. Proto jsme se pro doporučení, jak nejlépe nastavit platební styk s Čínou, vydali za jednou z nejpovolanějších – výkonnou ředitelkou pro Provoz Komerční banky Janou Švábenskou.
Štítky
Rozhovory,
Čína,
Finance
číst celý článek