Kombinovaná výroba elektřiny a tepla, takzvaná kogenerace, patří k úsporným, i když stále poněkud nedoceněným technologiím. V Česku se jí dlouhodobě věnuje společnost TEDOM. V roce 1991 ji založil Josef Jeleček a její zkratka vychází ze spojení slov „teplo domova“.
Štítky
Energetika,
Čína,
Exportní šance,
CzechTrade
číst celý článek
Návštěva společnosti Šenýr Bijoux v Jablonci nad Nisou by pravděpodobně pro nejednu dívku či ženu znamenala splnění tajného přání. Kde jinde se vám poštěstí spatřit hned několik třpytivých korunek královen krásy najednou, prohlédnout si je zblízka či dokonce vyzkoušet?
Štítky
Čína,
CzechTrade
číst celý článek
Zatímco většina Evropské unie žije dekarbonizací, země jako Rusko, Čína a státy jihovýchodní Asie našlapují s ohledem na hospodářský růst a sociální klima kolem restrukturalizace svého energetického mixu zatím opatrně. Proto se nejzajímavější odbytiště společnosti Hansen Electric, čerstvého nositele ocenění Exportní cena DHL UniCredit Bank v kategorii středně velká společnost, nacházejí právě v těchto regionech.
Štítky
Energetika,
Čína,
Rusko
číst celý článek
Země středu je nejlidnatější zemí planety s téměř 1,4 miliardy obyvatel. Čínské hospodářství roste minimálně o 6 % ročně už 40 let. Ještě v roce 2007 byla čínská ekonomika menší než německá. Dnes ji předčí jen USA a vyrovná se součtu Japonska, Německa, Británie a Francie. Pochopitelně tak silného…
Štítky
Čína,
Mongolsko
číst celý článek
Čína zažívá zlatý ekonomický věk. Její HDP od zavedení prvních ekonomických reforem v roce 1978 vzrostlo třicetinásobně a z poměrně zaostalé říše středu se během dvou generací stala největší ekonomika světa. Aby si tuto pozici světového lídra udržela i v budoucnu, oživuje bájnou Hedvábnou stezku, která ji spojovala s Evropou. Nemělo by se jednat jen o obrovské investice do dopravní infrastruktury, pozemní i námořní, ale také o uzlové průmyslové, energetické i zemědělské projekty. A co na to další země?
Štítky
Kazachstán,
Ázerbajdžán,
Gruzie,
Čína
číst celý článek
Když se řekne První brněnská strojírna Velká Bíteš, každý z oboru si představí klasickou strojařinu a dvousetletou historii značky. V zahraničí si k ní nejspíš přiřadí hodnocení „osvědčený dodavatel letecké techniky“. Jako jedna z pouhých čtyř firem na světě má oprávnění na vývoj, výrobu a údržbu turbínových motorů a příslušenství pro civilní použití, udělované Evropskou agenturou pro letovou bezpečnost. Produkty jsou certifikovány i ruskou agenturou ARMAK. A nedávno pracovníci PBS Velká Bíteš obdrželi, jako jediní v Evropě, oprávnění k přejímkám od čínské agentury CAAC.
Štítky
Strojírenství,
KB,
letectví,
Rusko,
Čína
číst celý článek