Články se štítkem: Cirkulární ekonomika

Stanislav Martinec: Podnikáme, abychom pomohli lidem a obohatili svět

thumbnail

„Byl bych nerad, aby se svět vrátil do předcovidových kolejí. Ať klidně produkce klesne a děláme menší tržby, vyrábějme méně, ale kvalitněji a s přitažlivým designem, ať nám věci déle vydrží a nemusíme je měnit každý rok a naše práce ať nás baví. Když tuto dobu nevyužijeme, pak promarníme jedinečnou šanci,“ říká Stanislav Martinec, zakladatel a ředitel vizovické společnosti KOMA Modular, lídra v oblasti modulární výstavby.

Štítky Cirkulární ekonomika, Průmyslový design, Inovace, KB

číst celý článek

Radek Hegmon: Přichází doba, kdy okázalost začíná obtěžovat

thumbnail

Nenaskakují na módní trendy, přesto se trefují do poptávky a nebojí se konkurence. „Nikdy jsme si nedělali průzkumy potenciální poptávky. Vývojem reagujeme na potřeby své a svého okolí. Například do návrhů vestaveb do automobilů, lyží nebo mikrodomků se propisují naše zkušenosti s cestováním, sportem, bydlením, prostě životem,“ říká zakladatel, majitel a šéfdesignér Egoé Radek Hegmon.

Štítky Cirkulární ekonomika, Průmyslový design, Inovace, KB

číst celý článek

Tomáš Krajča: Oběhová ekonomika se vehementně hlásí ke slovu

thumbnail

Když zemědělský inženýr Ladislav Krajča zakládal v devadesátých letech minulého století svou společnost, začal globální obchod s vysokou zátěží pro životní prostředí teprve dramaticky nabírat na obrátkách, ale po tématu cirkulární ekonomika ještě nebylo ani vidu, ani slechu. Za třicet let se však situace radikálně změnila. Byznys s odpadem a s ním i firmy, které vyrábějí techniku pro jeho chytré využití, jsou na vzestupu.

Štítky Cirkulární ekonomika

číst celý článek

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.