Články se štítkem: Energetika

EGAP pojistil dodávku turbíny do Indonésie, ve hře je i Kuba

thumbnail

Parní turbína z Plzně najde uplatnění na indonéském ostrově Jáva, a české strojírenství tak může zaznamenat další úspěch v zahraničí. Dodávku ze společnosti Doosan Škoda Power pro indonéskou paroplynovou elektrárnu Grati pojistila státní pojišťovna EGAP. Export je součástí širšího projektu – celkového rozšíření elektrárny Grati, kterého se účastní řada firem z různých zemí. Financování zajišťují velké mezinárodní banky ING, Société Générale, její česká dcera Komerční banka a také korejská státní exportní a importní banka Kexim. Kromě našeho EGAPu a korejské Kexim se na pojištění podílí také italská agentura pro podporu exportu SACE.

Štítky EGAP, Energetika

číst celý článek

Že v energetice obstojí jen velké nadnárodní kolosy? Nesouhlasím, říká šéf ASE

thumbnail

Některým šéfům českých malých a středních firem říkáme v redakci „srdcaři“. To proto, že po roce osmdesát devět sice měli prázdné kapsy, zato jim nechyběly odborné znalosti, zkušenosti a hlavně odvaha a vůle. Za čtvrtstoletí vybudovali prosperující společnosti a ti šťastnější mohli zapojit do díla i své potomky. Aby se na podobné příběhy novodobé historie českého podnikání tak snadno nezapomnělo, připomínáme si další z nich, tentokrát s generálním ředitelem Tomášem Taškem z druhé generace rodinné společnosti ASE.

Štítky Energetika, Rodinná firma

číst celý článek

Turbíny z Blanska pohání voda latinskoamerických řek

thumbnail

Latinská Amerika má obrovský potenciál pro hydroenergetiku. Avšak vítězství ve složitých a zdlouhavých výběrových řízeních vyžaduje hodně energie a trpělivosti. Komu se to podaří, sbírá referenční body do dalších projektů. Na zkušenosti s místní realitou jsme se zajeli zeptat do společnosti ČKD Blansko Holding, která tam sklízí úspěchy v tandemu se svou ruskou mateřskou společností TYAZHMASH.

Štítky Energetika, Latinská Amerika

číst celý článek

Jižní Amerika v obrazu anamorfních map

Území táhnoucí se od Panamského průplavu po Ohňovou zemi se rozkládá převážně na jižní polokouli. Kontinent vypadá na první pohled poměrně jednotně, když se ve většině zemí mluví španělsky a obyvatelé vyznávají katolickou víru. Pro všechny jihoamerické země jsou však typické propastné sociální rozdíly a značná politická a finanční nestabilita.

Štítky Jižní Amerika, Energetika

číst celý článek

Příležitosti pro české firmy na Balkáně

thumbnail

Rozvoj důlního, těžebního a ropného průmyslu Balkánské země aktivněji využívají svých zdrojů nerostného bohatství, ať formou revitalizace, rozšiřováním stávajících ložisek nerostných surovin či otevíráním nových dolů. To znamená poptávku po důlních a těžebních strojích, dopravních zařízeních,…

Štítky Balkán, Rumunsko, Bulharsko, Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Energetika, Těžební průmysl, Vodohospodářství, Dopravní infrastruktura

číst celý článek

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.