Články autora: Petr Križan

Zemědělské exporty v objemu jedné miliardy ve výhledu

thumbnail

„Vývoz a poptávka po tuzemských zemědělských a potravinářských technologiích a produktech neustále roste a dá se říci, že zažívá boom. Nejen proto jsme zintenzivnili činnost v těchto odvětvích a od loňska je řadíme mezi prioritní. Ke konci uplynulého roku jsme v těchto segmentech měli v různé fázi projednávání obchodní případy v hodnotě téměř jedné miliardy korun,“ uvedl generální ředitel České exportní banky Karel Bureš.

Štítky Agroexport, Financování, ČEB

číst celý článek

České průtokoměry dobývají Latinskou Ameriku

thumbnail

Česká exportní banka se podílí na financování exportu elektromagnetických průtokoměrů. Spolupracuje totiž se společností Arkon Flow Systems, která tuto měřicí a regulační techniku vyváží do více než dvacítky zemí světa, mimo jiné i do Chile, Mexika, Kataru nebo Bahrajnu. Díky finanční podpoře ČEB dokázala již uskutečnit obchody za půl milionu eur.

Štítky Latinská Amerika, ČEB

číst celý článek

Česká letadla i v bondovce

thumbnail

Doby, kdy české letecké strojírenství patřilo k světové špičce, na nějaký čas bohužel zavál prach. Ještě v době nedávné nebyla oboru věnována dostatečná pozornost a světová konkurence se dostala dál. Nyní se však tuzemské úspěchy na poli leteckých inovací opět razantně připomínají.

číst celý článek

ČEB podporuje české zemědělce

Export českých firem, které se zabývají zemědělskou či potravinářskou výrobou, v posledních letech roste. Ať už jde o vývoz komodit, zemědělskou techniku či výrobní technologie, o české dodavatele mají v zahraničí zájem. Tohoto trendu si je vědoma i Česká exportní banka (ČEB), která za dobu své existence podpořila agrární export ve výši 2,7 miliardy korun.

Štítky Podpora exportu, Potravinářství, Zemědělství, ČEB

číst celý článek

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.