Články autora: Shutterstock

Nigérie lační po nových produktech

thumbnail

Země, jejíž reputace je šmahem a leckdy neoprávněně považována za špatnou, je druhou největší ekonomikou Afriky s obrovským potenciálem. Její hospodářskou páteř představuje ropný průmysl a těžba černého zlata ji řadí na dvanácté místo mezi jeho producenty na světě.

Štítky Nigérie

číst celý článek

Keňa: Ekonomická vize země je spojována se službami

thumbnail

Ze studie renomovaného časopisu Science vyplývá, že vliv mobilního bankovnictví může významně přispět k odstranění chudoby v Keni. Zní to jako pohádka, ale několik let života s mobilní peněženkou služby Safaricom umožnilo téměř osmnácti milionům obyvatel Keni více zpřístupnit peníze, racionálně s nimi pracovat a usnadnilo vlastní podnikání.

Štítky Keňa

číst celý článek

Inovace je součástí izraelské dna

thumbnail

Izrael by se do České republiky svou rozlohou vešel čtyřikrát. Ačkoliv jeho větší část pokrývá poušť a polopoušť, proměnili Izraelci toto nehostinné prostředí prakticky bez infrastruktury v průběhu tří generací v prosperující a sebevědomou ekonomiku – nouzi v příležitost. Pro Česko je dnešní Izrael v řadě oblastí vzorem, významným obchodním partnerem a klíčovým regionálním spojencem.

Štítky Inovace, Izrael, Nové technologie

číst celý článek
1 9 17 19 20 21 22 23 24 25 32

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.