Články autora: Shutterstock

Příležitosti pro české firmy v Mexiku

thumbnail

Energetika Během několika let se v Mexiku zásadně navýšil podíl výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů na aktuálních 31 % a nadále roste tempem kolem 13 % ročně. V plánu je zvýšit jejich podíl na 35 % do roku 2024 a až 43 % do roku 2030. S tímto rozvojem se prudce zvedla poptávka po…

Štítky Mexiko

číst celý článek

Příležitosti pro české firmy v Panamě

thumbnail

Energetika a obnovitelné zdroje energie Panama chce i nadále zvyšovat podíl obnovitelných zdrojů energie. Za perspektivní lze považovat vývozy malých energetických celků a energetických zařízení. Velkým projektem by měla být větrná elektrárna Tramontana Power v hodnotě 350 milionů USD. V plánu…

Štítky Panama

číst celý článek

Mexiko: Sto roků přátelství

thumbnail

Získat opravdu dobrého přítele je jako vyhrát jackpot. Jeho kvality a opravdovost však často prověří až čas či prožité těžkosti. V letošním roce si připomínáme stoleté výročí navázání diplomatických vztahů s Mexikem. Těchto sto let prokázalo pevnost přátelství mezi našimi zeměmi v obchodní, politické, kulturní a často i osobní rovině.

Štítky Mexiko

číst celý článek

Latinská Amerika se (z)měníBuďte připraveni!

thumbnail

Válka na Ukrajině urychlí probíhající překreslování mocenských map. Západní, respektive americká, hegemonie bude opět o něco hlouběji v minulosti a země globálního východu a jihu si budou o to blíž. Potvrzuje to nejen postoj Číny, Brazílie a dalších rozvíjejících se zemí ke konfliktu na hranici Evropské unie, ale také jejich pragmatické kroky a plány.

Štítky Latinská Amerika

číst celý článek

Panama: Opomíjená ekonomika stojící na službách

thumbnail

Když se řekne Panama, každý si zřejmě vybaví slavný průplav, panamský klobouk (jehož původ však najdeme v Ekvádoru) či skandály spojené s tzv. Panama Papers, které se stávají noční můrou řady vysokých představitelů napříč hranicemi. Panama však zcela jistě představuje a nabízí mnohem víc. V únoru předal pověřovací listiny do rukou prezidenta ČR nový velvyslanec Panamy J. E. Enrique A. Thayer Hausz a v rámci proběhlých jednání přislíbil veškerou součinnost při prohlubování vzájemných česko-panamských vztahů.

Štítky Panama

číst celý článek

Kandidátský status jako nová startovní čára pro Ukrajinu, Moldavsko a Gruzii

Ukrajina, Moldavsko a Gruzie letos podaly přihlášku do Evropské unie. Ačkoliv samotné udělení kandidátského statusu je stále v řešení, již nyní se objevují otázky: Jaký vliv bude mít kandidátský status na podnikatelské prostředí? Jaké příležitosti přinese pro rozvoj daných zemí? Jaké možnosti v tomto procesu vzniknou pro české firmy?

Štítky Ukrajina, Moldavsko, Gruzie

číst celý článek
1 2 3 4 13 24 36 47

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.