Články se štítkem: KB

Stanislav Martinec: Podnikáme, abychom pomohli lidem a obohatili svět

thumbnail

„Byl bych nerad, aby se svět vrátil do předcovidových kolejí. Ať klidně produkce klesne a děláme menší tržby, vyrábějme méně, ale kvalitněji a s přitažlivým designem, ať nám věci déle vydrží a nemusíme je měnit každý rok a naše práce ať nás baví. Když tuto dobu nevyužijeme, pak promarníme jedinečnou šanci,“ říká Stanislav Martinec, zakladatel a ředitel vizovické společnosti KOMA Modular, lídra v oblasti modulární výstavby.

Štítky Cirkulární ekonomika, Průmyslový design, Inovace, KB

číst celý článek

Radek Hegmon: Přichází doba, kdy okázalost začíná obtěžovat

thumbnail

Nenaskakují na módní trendy, přesto se trefují do poptávky a nebojí se konkurence. „Nikdy jsme si nedělali průzkumy potenciální poptávky. Vývojem reagujeme na potřeby své a svého okolí. Například do návrhů vestaveb do automobilů, lyží nebo mikrodomků se propisují naše zkušenosti s cestováním, sportem, bydlením, prostě životem,“ říká zakladatel, majitel a šéfdesignér Egoé Radek Hegmon.

Štítky Cirkulární ekonomika, Průmyslový design, Inovace, KB

číst celý článek

Role KB zůstává klíčová i po ukončení covidových programů

thumbnail

Při podpoře podnikatelů a firem z celé republiky, které ekonomicky postihla pandemická situace, sehrála Komerční banka stěžejní úlohu. V rámci tzv. covidových programů podpořila od dubna 2020 do konce prosince 2021 přes 3600 podnikatelů a firem, jimž poskytla 26,2 miliardy korun. Jen v programu COVID III jsme zprostředkovali podporu ve výši 17,8 miliardy korun, tedy nejvíc ze všech tuzemských bank.

Štítky KB

číst celý článek

Aplikace PayPhone udělá z mobilu platební terminálIdeální řešení pro ty, kterým klient platí kartou spíš výjimečně, pro pracovníky v terénu, pro rozvoz zboží nebo třeba pro sezonní podnikání.

thumbnail

Platební terminály v mobilu jsou novinkou na trhu. Díky nim mohou vaši zákazníci jednoduše zaplatit přiložením své karty přímo k vašemu mobilnímu telefonu. O podmínkách a výhodách této služby hovoříme se zástupkyní Komerční banky Janou Lidickou ze segmentu malého podnikání.

Štítky KB

číst celý článek

Václav Klein: Transformace energetiky je věcí celé společnosti

thumbnail

Resilience je termín, na který by si měla česká společnost zvyknout. Podle odborníků totiž může odklon průmyslu od uhlí i v České republice zvýšit do konce tohoto desetiletí ceny elektřiny až o šedesát procent. Efektivním řešením, jak si v rámci energetického mixu posílit vlastní výrobou elektrické energie a tepla energetickou odolnost, může být zejména pro segment malých a středních podniků kogenerace. Jednou z inovativních společností, která se během deseti let dokázala zařadit mezi světovou špičku ve vývoji, výrobě a prodeji kogeneračních jednotek doma i v zahraničí, je brněnský GENTEC CHP.

Štítky Energetika, Environment, Inovace, KB

číst celý článek

Ekonomika na horské dráze

thumbnail

Jarní rychlé rozvolnění protipandemických opatření skokově nastartovalo ekonomiku. Bohužel jen nakrátko, hned v létě přišla první komplikace rychlého oživení v podobě nedostatečné nabídky materiálů a výrobních komponent. K tomu se nyní přidává dramatický růst cen, tažený zejména energiemi. Roste inflace, zvyšují se úrokové sazby a sílí obavy z nové mutace koronaviru. Co se vlastně děje a jaký nás čeká příští rok?

Štítky Ekonomika, KB

číst celý článek
1 3 4 5 6 7 8 9 11 16 21

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.