Články se štítkem: KB

K dotacím z EU můžete získat navíc další výhody

Podnikáme v oblasti textilního průmyslu v západních Čechách. Jako výrobní firma dlouhodobě investujeme do inovací našich produktů. V budoucnu budeme pravděpodobně zvažovat nákup technologie pro výrobu nové řady výrobků. Zároveň budeme potřebovat zrekonstruovat naše výrobní zázemí, zejména s ohledem na úsporu nákladů na energie. Půjde o zateplení haly, výměnu oken a další opatření. Lze na tyto investiční záměry čerpat nějaké dotace nebo jiné podpory?

Štítky Finanční služby, Evropské dotace, KB

číst celý článek

SEPA inkaso pomáhá v řízení cash flow

Naše rodinná firma se zabývá výrobou kvalitních teplovzdušných a pyrolytických kamen s jedinečnou technologií zplynování dřeva. Protože se jedná o kvalitní výrobky, je po nich poptávka i v zahraničí – převážně na Slovensku a v Německu. Právě u nových a neprověřených zahraničních obchodních partnerů, ale i těch s vysokou obrátkou zboží, bychom si rádi pohlídali cash flow (převážně v eurech) za dodávané výrobky. Někteří zahraniční obchodní partneři dokonce vyžadovali, abychom platby inkasovali v eurech. Existuje nějaký nástroj, který by nám k tomu dopomohl?

Štítky Finanční služby, KB

číst celý článek

Proč podceňujeme zdravé bydlení?

thumbnail

„Technologickým vybavením často předstihujeme západní konkurenci. Za minulého režimu u nás technický rozvoj za vyspělým světem pokulhával, o to dynamičtěji se po roce osmdesát devět české firmy pustily do modernizace. V rámci inovačních projektů jsme si s využitím dotací OPPI a ve spolupráci s Komerční bankou pořídili nejmodernější výrobní linky,“ pyšní se Jiří Oslizlo, předseda představenstva jednoho z největších evropských výrobců velkoplošných vícevrstvých desek, společnosti Agrop Nova.

Štítky Dřevozpracující průmysl, Norsko, Švýcarsko, Inovace, KB

číst celý článek
1 4 7 10 11 12 13

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.