Články z regionu: Severní Amerika

thumbnail USA thumbnail Kanada

How the dream of the largest Czech private eye clinic was born Get inspired (not only) in the US

thumbnail

"If there's one place in the world where you can easily become passionate about business and find the courage to take risks, it's the US. At least that's how it works for me," says Adam Janek, director and board member of Eye Centre Prague (OCP). This is proven by the fact that OCP is moving forward in full speed and not giving up on its vision despite the difficult times when some other companies may rather be looking for a lifeline. Next spring OCP is moving to new premises and will thus become one of the biggest eye clinics with purely Czech capital in our country.

Štítky USA

číst celý článek

Jana Slováková: If we want to sell our machine in the US, it must be easy and quick to operate

thumbnail

With the return of market economy after 1989, there was suddenly a lot of room for the entrepreneurial spirit and technical skill of Czech engineers. Along with that, a fundamental transformation of economic thinking was taking place, with customers now being an important factor in companies’ decisions on their product range. Family businesses were mushrooming, but only those with a clear vision and their own final products and development base were competing successfully with foreign companies newly entering the Czech market.

číst celý článek

Ayesha Rekhi: Diversity breeds innovation and creativity. Today we need them more than ever

thumbnail

"As Canada's ambassador, I benefit every day from the warm and friendly relations between our countries, and I see the Czech Republic as one of our closest partners and allies," says Ayesha Rekhi. "Our two countries have strong historical ties, such as the multiple waves of Czechoslovak immigration in the 20th century, but also shared values in various areas such as international trade, human rights and security. This foundation gives us a head start in the relations between our governments, companies and institutions. From my position, I’m doing my best to keep building and further strengthening these relations," Ms. Rekhi adds at the beginning of our talk at the Canadian Embassy in Prague.

Štítky Kanada

číst celý článek

Do Silicon Valley jako můra za světlemDavid Miklas a Ondřej Homola radí, jak se neztratit ve startupovém světě

thumbnail

Před osmi lety využili Ondřej Homola (Corinth) a později David Miklas (DO-IT, be3D) tříměsíční program CzechInvestu CzechAccelerator. Odjeli do Silicon Valley, aby si ověřili svůj byznys. Byli jedni z prvních českých podnikatelů, které agentura CzechInvest svým novým programem podpořila. Jak přiznávají, na expanzi se příliš nepřipravili, ale chtěli mluvit s těmi nejlepšími v oboru. S pomocí mentorů a lokálních expertů si postupně nastavili strategii a cíl. Podle všeho se jim ho podařilo dosáhnout – dnes stojí za řadou úspěšných projektů například v oblasti IT a 3D tisku. Navíc se sami stali mentory CzechInvestu a své zkušenosti předávají další startupové generaci v programu CzechStarter. V rozhovoru jsme si povídali o inspiraci, chybách v podnikání i o tom, kdy se vyplatí jet do Silicon Valley.

Štítky Startupy, CzechInvest, USA

číst celý článek

Jak (nejen) na pandemii?Musíme si určit priority a spolupracovat

thumbnail

To zdůrazňuje dr. Michael Zalis, intervenční radiolog v jedné z nejlepších nemocnic ve Spojených státech a konzultant zaměřující se na inovativní řešení v medicíně, s nímž jsme na konci května hovořili. „Čerstvá historie České republiky, pokud jde o toto onemocnění, si zasluhuje pozornost vzhledem k prozíravosti a celonárodně koordinované reakci, na které jste se všichni podíleli. Mnoho českých životů bude zachráněno díky tomu, jak jste zareagovali jako národ, a mám takový pocit, že bychom se z toho mohli všichni poučit.“

Štítky USA, Pandemie, zdravotnický průmysl, Věda a výzkum

číst celý článek

Martina Tauberová: Naše firmy prokázaly, že mají inovace v krviA krize se nezaleknou

thumbnail

Stát průběžně zveřejňuje nástroje a programy na pomoc našim firmám v překonávání dopadů současné pandemie. Nejen o tom, co se v tomto směru ještě připravuje, ale i o dopadu koronavirové krize na globální ekonomiku hovoříme s náměstkyní ministra Martinou Tauberovou, která řídí na Ministerstvu průmyslu a obchodu sekci Evropské unie a zahraničního obchodu.

Štítky Inovace, Věda a výzkum, Pandemie, MPO, CzechTrade, CzechInvest, USA

číst celý článek

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.