Profiliga firem

Naše pivo se v Izraeli zabydlelo

thumbnail

„Konkurenční výhodou pro export do Izraele je, že má naše pivo košer certifikát. Před šesti lety nám ho udělil izraelský rabín Menachem Kalcheim, jeden ze dvou vysokých úředníků, kteří mají oprávnění v Evropě udílet tato osvědčení,“ říká majitel a ředitel společnosti Pivovar Nymburk Pavel Benák.

Štítky Potravinářství, Izrael

číst celý článek

Možná budeme jednou létat na řasy

thumbnail

Společnost Boeing již uskutečnila testy, v nichž se přidával řasový olej do kerosinu. Ale technologie zpracování řas zůstává stále nákladnější než rostoucí cena ropy. Její zdokonalení by však mohlo časem produkci řas zlevnit. Místo vrtných věží by na někdejších ropných polích pak mohly stát bioreaktory.

Štítky Biotechnologie, Potravinářství, Věda a výzkum, Farmaceutický průmysl, Zelená energie, Izrael

číst celý článek

I na naše chráněné dokumenty se můžete spolehnout

thumbnail

„Nedávno byli u nás ve firmě pracovníci kriminální policie a ukazovali mi účetní doklad s deklarovaným datem vystavení v roce 2009. Snadno jsem identifikoval, že tiskopis byl ve skutečnosti vyrobený u nás v roce 2011,“ říká Jan Vícha, jednatel moravskoslezské společnosti Optys. Ta je historicky velmi významným výrobcem dokumentů, mimo jiné příjmových a výdajových dokladů. A tak podobné případy falšování pomáhá řešit často. Ne všichni totiž vědí, že produkce v Optysu má pevný řád a systém a výroba speciálních tiskopisů (akcie, stravenky, slevové kupony, stíratelné losy…) probíhá v ceninovém režimu, který zaručuje maximální bezpečnost.

Štítky Inovace, Polygrafický průmysl, Rusko

číst celý článek

Nábytek není zboží, ale investice

thumbnail

„Každé zboží si najde svého kupce. A porážet konkurenci jen nízkými cenami devalvuje jeho hodnotu, a stejně nevede k prosperitě,“ je přesvědčen ředitel marketingu společnosti Ton Jan Juza. Za pravdu mu dává rostoucí zájem o výrobky českého tradičního výrobce od Japonska přes západní a severní Evropu až po Spojené státy a Kanadu.

Štítky Design, Nábytkářský průmysl

číst celý článek

Kdybychom vyrobili něco, co nefunguje, těžko bychom mezi potápěči obstáli

thumbnail

Když si Pavel Říha lámal hlavu nad názvem své společnosti, ne náhodou se mu vybavila symbolika jednoho ze staroegyptských slunečních bohů Atona. Potápěčské svítilny, které dodává na tuzemský trh i do zahraničí, mají s božským světlem hodně společného: odolnost, vysoký výkon a spolehlivost. Po tisících hodinách strávených pod vodou dokáže majitel firmy Aton ocenit tyto vlastnosti jako málokdo.

Štítky Design

číst celý článek

Byznys postavený na třech „r“: radost, rovnováha, respekt

thumbnail

Co je důležité pro mladý byznys? „Nadšení a pozitivní přístup,“ shodují se Katarína Král a Martina Hušková, když si povídáme v jejich buticích s českou autorskou módou nedaleko Staroměstského náměstí v Praze. „Ale zároveň nedovolit, aby přílišné nadšení převálcovalo racionalitu. Netřeba se bát, je nutné někdy zariskovat, ale je důležité najít ve všem rovnováhu a s tím přichází i radost a úspěch.“

Štítky Design, Oděvní průmysl

číst celý článek
1 9 18 24 25 26 27 28 29 30 34

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.