Články autora: Martina Hošková

Chytrá města jsou zelená

thumbnail

Dnešní technologicky vyspělá civilizace klade při svých aktivitách stále vyšší nároky na ekologickou udržitelnost a vhodnost pro místní klimatické podmínky. V rytmu doby tepe i srdce loni založené společnosti Envilope, jejímž posláním je vyhledávat a vyvíjet řešení pro stavebnictví, která spolupracují s přírodou. U mladé firmy s krátkou historií hraje přitom důležitou úlohu i podpora banky.

Štítky Environment, KB

číst celý článek

Indický sektor SME skrývá obrovský potenciál i pro české firmy

thumbnail

„Současný růst Indie a technologická úroveň České republiky nás vedou k vzájemně prospěšné spolupráci,“ říká Raja Arjun, ředitel pro strategii indické realitní společnosti Raja Capital. Pod jeho vedením prochází nyní tradiční rodinná firma transformací v korporátní společnost s moderní vizí budoucího životního stylu v Indii.

Štítky Indie

číst celý článek

Uskutečňujeme svůj sen – moderní wellness hotel s dokonalým servisem

thumbnail

Wellness Hotel Fénix naplno roztáhl svá křídla v prosinci minulého roku, kdy po nekompromisní generální rekonstrukci opět přivítal své hosty a prakticky ihned dosáhl plné obsazenosti. Do nejmenšího detailu promyšlený projekt se podařilo věrně zrealizovat díky úvěru od České spořitelny a produktu Expanze-záruka Českomoravské záruční a rozvojové banky. „Všechno jsme vymysleli tak, abychom uspokojili co největší zákaznické segmenty. Nemusíte cestovat až na konec světa, abyste si dobře odpočinula,“ vysvětluje Michal Medek, majitel hotelu.

Štítky ČMZRB, Hotelnictví

číst celý článek

Petr Skula: V Partners máme silnou společnou vizi

thumbnail

Světu vládnou protipandemická opatření, lidé i celé státy mění své chování. Mění se i způsob podnikání v oboru finančního poradenství? Doporučují nyní poradci Partners svým individuálním či firemním klientům nové strategie? „Vlastně ani ne,“ s klidem prohlašuje manažer Petr Skula, „dlouhodobě se snažíme připravovat klienty na nenadálé situace, takže většina z nich má vytvořené krátkodobé i dlouhodobé rezervy a dnes jsou za ně rádi.“

Štítky Partners

číst celý článek

Jeden trubkový laser nahradí celé výrobní oddělení

thumbnail

Společnost R.D.I. je ve svém oboru jedničkou na českém trhu, což bylo při rozhovoru s jejím jednatelem Miroslavem Brabcem na jeho odborném záběru patrné. V předváděcí hale, kterou firma vybudovala pro zákazníky ve své centrále v Brandýse nad Labem, jsme měli možnost si vystavené technologie pro zpracování trubek, profilů a plechů prohlédnout pěkně zblízka. V akci jsme mohli sledovat i zcela novou a v republice unikátní technologii laserového řezání, na kterou první zákazníci teprve čekají. K ní brandýské firmě pomohl program Expanze-úvěry od ČMZRB.

Štítky Strojírenství, ČMZRB

číst celý článek

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.