Výsledky vyhledávání
Mexiko a Kuba: v regionu snad nejsou rozdílnější země. V Latinské Americe najdeme země otevřené obchodu i takové, které jsou protekcionistické a v obchodu s nimi stále narážíme na řadu překážek. Do první skupiny se řadí zejména země ležící na pobřeží Tichého oceánu: Mexiko, Kolumbie, Peru a Chile, které tvoří relativně mladé uskupení Tichomořská aliance. V dohledné době se k nim s největší pravděpodobností přidá Panama. Zájem o Tichomořskou alianci lze dokumentovat také 49 pozorovatelskými státy, mezi něž patří od června loňského roku i Česká republika. Mezi země spíše protekcionistické můžeme zařadit zejména velké státy Mercosuru – Brazílii, stále Argentinu, i když zde dochází s novou vládou prezidenta Macriho ke změnám, Venezuelu – anebo právě Kubu. Mexiko a Kuba tak stojí na zcela opačných pólech tohoto pomyslného spektra. V čem jsou zásadní rozdíly mezi těmito dvěma ekonomikami z hlediska přístupu českých výrobků a služeb na tyto trhy?
Štítky
Mexiko,
Kuba
číst celý článek
Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) pojistila export ze sektoru potravinářství a zemědělství do osmi zemí. Jeho hodnota činí téměř 620 milionů korun. Naprostá většina, přes 90 procent, přitom mířila na Kubu. Šlo především o vývoz obilí, chmele, sladu a sušeného mléka.
Štítky
Agroexport,
Kuba,
Pojištění,
EGAP
číst celý článek
Rozvojový svět má mnoho problémů, ale nabízí také velké příležitosti. Na jedné straně má špatnou infrastrukturu i byrokracii, na druhé straně mladou pracovní sílu a nenasycený trh. Jde o prostředí, které nutně potřebuje projít transformací.
Štítky
Ekonomická diplomacie
číst celý článek
I když se Mexiko dostalo po volbě Donalda Trumpa pod tlak, neopouští je naděje a ochota k jednání. Ta se projevuje nejen směrem k jeho severnímu sousedu, ale i k partnerům z Evropské unie včetně České republiky.
Štítky
Mexiko
číst celý článek
Do Buenos Aires jsem odjížděl s vědomím, že se před našimi zeměmi otevírá nová etapa vzájemných vztahů. Nástup vlády Mauricia Macriho v prosinci 2015 ukončil mnoho let izolace Argentiny, jež ignorovala EU nebo USA a hledala partnery v Číně, Rusku, Venezuele či Ekvádoru. Zájem českých podnikatelů o Argentinu jsem pocítil ještě před svým odjezdem do této země při tradičním setkání s podnikateli, kteří na zdejším trhu působí nebo o něj mají zájem. Přesto mě v prvních dnech pobytu překvapila doslova invaze firem, hlavně z energetického a obranného sektoru a sektoru dopravy.
Štítky
Argentina,
Ekonomická diplomacie
číst celý článek
Stručně, příležitostí dnes region nabízí nepřeberně, a to i českým firmám, řekl exkluzivně TRADE NEWS Pawel Sudziarski, řídící partner společnosti Bates, která má centrálu v bulharské Sofii a své poradenství nabízí ve dvaadvaceti zemích (jiho)východní
Štítky
Balkán,
reality
číst celý článek
Proto jsme i na nedávném svátku našich strojařů a největší tuzemské veletržní akci chtěli být vývozcům co nejblíž a předat jim co nejvíc informací o exportních příležitostech ve světě.
Štítky
Ekonomická diplomacie,
MSV,
rozvojová pomoc
číst celý článek
Ekonomika země vloni rostla nejrychleji v eurozóně a opět nabízí zajímavé vývozní i investiční příležitosti, které čeští podnikatelé bohužel zatím ne zcela doceňují.
Štítky
Španělsko,
Ekonomická diplomacie
číst celý článek
Žofín Garden, 11. května 2016 – Dnešním dnem byl zahájen 19. ročník soutěže Exportní cena DHL UniCredit, která podporuje a oceňuje úspěchy českých exportérů. Soutěž založená společností DHL Express i letos hledá nejlepší exportéry v kategoriích Malá společnost, Středně velká společnost, Globální exportér nebo Exportér teritoria. V poslední zmiňované kategorii se aktuální ročník zaměří na země ASEANu, tedy jihovýchodní Asie. Soutěž opět probíhá pod záštitou vládní agentury CzechTrade, která vyhlásí vítěze dalších dvou kategorií.
12.5.2016
celá novinka »
Pět dní autem nebo čtyři hodiny letadlem dělí Prahu od hlavního města Ázerbájdžánu – Baku. Není to vzdálenost ani krátká, ani nepřekonatelná. Podobně tomu je i s našimi znalostmi o Ázerbájdžánu. Nejsou ani nulové, ani detailní. V průběhu dvacátého století se nám obraz Ázerbájdžánu rozplýval v rámci Sovětského svazu a po vzniku samostatného státu roku 1991 se jeho kontury stávají ostřejšími jen velmi pozvolna. Zpočátku bohužel kvůli náhorno-karabašskému konfliktu, nyní díky Ázerbájdžáncům, kteří vyhledávají Českou republiku jako oblíbenou turistickou destinaci a stále častěji jako místo k podnikání. Na změně stavu má rovněž svůj podíl pronikání českých společností na ázerbájdžánský trh i pozvolna rostoucí počet českých turistů.
Štítky
Ázerbajdžán
číst celý článek