Výsledky vyhledávání
„V následujících dnech jen pár našich pracovníků vyexpeduje již vyrobené stroje, které jsme měli dodat v průběhu příštích tří týdnů, a v pondělí přerušujeme provoz zatím do Velikonoc,“ řekla mi obchodní a marketingová ředitelka rodinné společnosti Komfi Jana Slováková, když jsem jí volala ve středu osmnáctého března.
Štítky
Inovace,
Jižní Korea,
Japonsko,
KB
číst celý článek
„Traktory z bývalého Československa jsou v Indii k vidění dodnes. Mezi lety 1961 až 1987 tam Zetor vyvezl přes 21 tisíc kusů a dalších více než 60 tisíc traktorů bylo v Indii vyrobeno licenčně ve společnosti HMT. Indové na nich vždycky oceňovali jednoduchost, snadnou obsluhu a dlouhou životnost,“ říká Róbert Harman, předseda představenstva Zetor India Private Limited.
Štítky
Indie,
Strojírenství
číst celý článek
Díky své strategické poloze je Marocké království označováno za jednu z bran do Afriky. Toho využívá řada evropských firem, které tam přesunuly výrobu nebo založily pobočky. „Maroko by chtělo tuto pozici v budoucnosti ještě více posílit a stát se významnou destinací pro byznys a investice,” říká Tamer El-Sibai, ředitel CzechTrade Maroko v rozhovoru pro TRADE NEWS.
Štítky
Maroko
číst celý článek
Nejen o tom jsme si povídali s Mårtenem Runowem ze Švédska, Eva-Maijou Ahokas z Finska a Ivarem Bruvollem z Norska. Co je spojuje?
Štítky
Skandinávie,
Personalistika
číst celý článek
Původně jsme byli s obchodním ředitelem společnosti Cayman Pharma Jiřím Kratochvílem domluveni na povídání o Japonsku. Tam je totiž tato mezinárodně uznávaná farmaceutická společnost již více než deset let etablovaná. Ovšem mezitím přišla pandemie a s ní nouzový stav, a tak se řeč (bohužel pouze on-line) samozřejmě stočila i na to, co to znamená pro chod firmy a jak se jí daří pohybovat v měnícím se prostředí.
Štítky
Japonsko,
Farmaceutický průmysl
číst celý článek
Ještě v závěru minulého roku nevypadaly nanovlákenné respirátory ani zdaleka na produktový trhák. V roce 2019 jich roudnická firma Pardam Nano4fibers, která vyvíjí a vyrábí nanomateriály, prodala pouhých 1700 kusů. Koronavirová krize však udělala z výrobní popelky byznysovou princeznu. Od května 2020 mají díky nové výrobní lince v plánu produkci zvýšit na půl milionu kusů měsíčně a chystají nový závod čistě jen na výrobu nanovlákenných respirátorů.
Štítky
Nanotechnologie,
Nové technologie
číst celý článek
Chodí a brblají, dělají drama z každé změny a nezřídka šíří „blbou náladu“. Existují zaměstnanci, kteří jsou prostě nepříjemní. Ale i přesto nejsou těmi, kteří jsou pro firmu opravdovým nebezpečím. Vedle nich totiž existuje speciální typ lidí, kteří dokáží bez povšimnutí i dlouhé roky doslova ničit lidi kolem sebe a firmy, v nichž pracují. Jsou to takzvaní brzdiči a průměrně jich bývá v jakékoli skupině dvě a půl procenta.
číst celý článek
Kdo chce dělat export, musí chtít pochopit, že je třeba, aby opravdu a s veškerým svým úsilím chtěl dělat export. Bez tohoto odhodlání je škoda o něco se pokoušet. Export je velice těžká věc, vyžadující porozumění.
Štítky
Baťa,
Legendy
číst celý článek
„Než uplyne nejkratší inkubační doba covidu-19, obletím dvakrát zeměkouli. A když ráno cestou do práce nastoupím na Petřinách do metra, pak přestoupím na trasu B a nakonec nasednu do tramvaje, která mě doveze na Bulovku, potkám za tu dobu víc lidí než můj pradědeček možná za celý život. Někdo ze spolucestujících přiletěl třeba z Patagonie a jiný se chystá odletět do Japonska,“ zamyslel se nedávno nad propojeností globalizovaného světa přední český infektolog Ladislav Machala.
Štítky
Zdravotnický průmysl,
Inovace,
Pandemie
číst celý článek
Cílem Evropské unie je zrenovovat do roku 2030 přibližně 35 milionů již postavených energeticky nehospodárných budov. Národní rozvojová banka (NRB) nedávno uvedla, že právě k tomu by měl přispět i její program ELENA. Také o tom jsme hovořili s předsedou představenstva NRB Jiřím Jiráskem.
Štítky
OZE,
NRB
číst celý článek