Články z regionu: Evropa

thumbnail Německo thumbnail Francie thumbnail Chorvatsko thumbnail Turecko thumbnail Švédsko thumbnail Makedonie thumbnail Norsko thumbnail Finsko thumbnail Dánsko thumbnail Česká republika thumbnail Švýcarsko thumbnail Island thumbnail Ukrajina thumbnail Velká Británie thumbnail Irsko thumbnail Belgie thumbnail Nizozemsko thumbnail Lucembursko thumbnail Lichtenštejnsko thumbnail Slovensko thumbnail Rakousko thumbnail Polsko thumbnail Maďarsko thumbnail Itálie thumbnail Španělsko thumbnail Rumunsko thumbnail Bulharsko thumbnail Srbsko thumbnail Bosna a Hercegovina thumbnail Černá Hora thumbnail Bělorusko thumbnail Moldavsko thumbnail Kazachstán thumbnail Slovinsko thumbnail Estonsko thumbnail Litva thumbnail Lotyšsko

Finsko: Šťastná země

thumbnail

Finsko (spolu se Švédskem) bylo označeno za evropského lídra v oblasti inovací s výkonem téměř 136 procent průměru EU. Země vyniká díky silným stránkám, jako je spolupráce mezi malými a středními podniky, celoživotní vzdělávání či odborná publikační činnost veřejného a soukromého sektoru. Výkonnost ekonomiky se zvyšuje tempem vyšším než v EU jako celku a ve srovnání s blokem produkuje také vyšší příjem na hlavu.

Štítky Finsko

číst celý článek

Finové chyby neokecávají, ale napravujíA vše, co řeknete, budou brát vážně

thumbnail

Finové sami sebe většinou definují jako málomluvné, uzavřené, tvrdohlavé, nesebevědomé a pesimistické. Raději poslouchají, než mluví. Působí chladně, ale když se s nimi více seznámíte, chovají se přátelsky. Jsou přesní a zdvořilí, odměření a věci vidí často černobíle. Co říkají, to si i myslí a rádi jdou do detailů. A v neposlední řadě jsou upřímní, spolehliví, věrní a samozřejmě „sisu“.

Štítky Finsko

číst celý článek

Bezpečnost, konkurenceschopnost, transformaceŠvédsko navazuje na české předsednictví EU

thumbnail

I při svém nabitém programu spojeném se švédským předsednictvím Radě EU si velvyslanec Švédska v České republice Fredrik Jörgensen našel čas na rozhovor pro TRADE NEWS. Hovoříme s ním o prioritách švédského předsednictví, důležitosti inovací v evropské ekonomice, česko-švédských obchodních vztazích a blízkosti našich dvou národů.

Štítky Švédsko

číst celý článek

Søren Kelstrup: Máme k sobě hodně blízko

thumbnail

„Češi jsou přátelští a pohodoví lidé se smyslem pro humor,“ říká Søren Kelstrup a dodává, že to je jedna z věcí, které nás spojují. V rozhovoru pro TRADE NEWS bilancuje česko-dánské obchodní vztahy, vyjmenovává perspektivní oblasti spolupráce a popisuje také několik kooperací mezi našimi zeměmi na regionální úrovni.

Štítky Dánsko

číst celý článek
1 2 3 4 12 23 33 44

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.