Články se štítkem: Inovace

V zemi draka jsou evropské stroje „in“

thumbnail

Desetileté působení dceřiné společnosti TOS Kunming v jižní Číně a 250 prodaných strojů z její produkce na čínský trh. To je vizitka, která z lídra mezi světovými výrobci obráběcích strojů – tuzemské značky TOS Varnsdorf dělá v zemi draka klíčového hráče. Proto jsme požádali o rozhovor jejího obchodního ředitele Miloše Holakovského.

Štítky Strojírenství, Čína, Rusko, Inovace

číst celý článek

Každý stroj je originál

thumbnail

„Může se zdát, že hydraulický lis je poměrně jednoduchý stroj, přesto v posledních letech prochází výraznými posuny a inovacemi,“ poznamenal v úvodu našeho setkání Miroslav Jopek, jednatel brněnské firmy Dieffenbacher-CZ. Ta dnes vyrábí speciální stroje i komplexní technologické celky na míru zákazníkům z celého světa. Specializuje se na vrstvící stroje pro výrobu dřevovláknitých, dřevotřískových a jiných desek, zároveň je výrobcem lisů pro tváření kovů a lisování kompozitů.

Štítky Strojírenství, Inovace

číst celý článek

Základem je dlouhodobé partnerství aneb Jak ušetřit investice do zdrojů tepla a elektřiny

thumbnail

Máte pocit, že vám náklady na energie přerůstají přes hlavu? Rádi byste si pořídili pro své podnikání vlastní zdroje elektřiny a tepla, ale nemáte dost prostředků? A víte, že do těchto zdrojů nemusíte sami investovat, a ušetříte tak nejen čas a nervy, ale i finance pro své podnikání? Abychom zjistili podrobnosti, navštívili jsme vedoucího energetických služeb a zdrojů E.ON Energie Petra Kristka.

Štítky Energetika, Zelená energie, Inovace

číst celý článek

Příště budu muset zpívat karaoke

thumbnail

Zahájení exportních aktivit v Japonsku bylo v případě brněnské firmy Invea-Tech mnohem víc dílem náhody než promyšleného plánu. „Kontakty vedly až na Czech IT Day v Tokiu a tam se objevil člověk, který měl zájem naše technologie v Japonsku prodávat,“ říká Rostislav Vocilka, jenž Invea-Tech řídil vlastně ještě dříve, než vznikla. U samotného zrodu společnosti, který se udál na akademické půdě, byl i nynější obchodní ředitel Jiří Tobola. S oběma jsme si povídali v Jihomoravském inovačním centru (JIC), kde společnost sídlí.

Štítky Japonsko, Inovace

číst celý článek

Trendy přejí jednoduchosti a intuitivnosti

thumbnail

Jestliže musel výrobce elektronických kontrolních systémů pro energetiku ComAp před skoro čtvrtstoletím vzdorovat konkurenci desítek firem, nyní se spolu se dvěma dalšími producenty řídicích jednotek dieselových, plynových nebo dvoupalivových a dalších druhů generátorů drží na špičce.

Štítky Inovace

číst celý článek

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.