Said Hindam: Stoleté přátelství zavazujeObchod jsme navýšili covidu navzdory
Se Saidem Hindamem jsme mluvili o tom, co Egypt v 21. století nabízí (nejen) českým firmám.
číst celý článekSe Saidem Hindamem jsme mluvili o tom, co Egypt v 21. století nabízí (nejen) českým firmám.
číst celý článekJan Rafaj se stal prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR letos v květnu, zrovna v době, kdy ekonomika stagnuje a firmám klesají zakázky. Hovoříme s ním v předvečer Mezinárodního strojírenského veletrhu.
číst celý článekDíky podnikavosti technologické společnosti ERC-TECH a našich krajanů trvale usazených na Novém Zélandu budou světově unikátní technologii stoprocentně recyklované betonové směsi využívat stavaři nejen v Evropě, Asii a Jižní Americe, ale také u protinožců
číst celý článekVšechno začalo v malé dílně takřka „na koleně“ a bez kapitálu zkraje devadesátých let. Retap jako rodinná firma podnikal nejprve v kovovýrobě, po zhruba deseti letech začal vyrábět vlastní kachle a kachlová kamna a před sedmi lety pustil vedle toho na tuzemský i zahraniční trh také své unikátní nanočističky vzduchu. Loni zvítězil v soutěži Rodinná firma roku v kategorii Malá firma.
číst celý článekDvacet tramvajových souprav vyrobených tuzemskou skupinou Škoda už je zapojeno do provozu v Rize, hlavním městě Lotyšska. Zakázku českého výrobce za zhruba 1,5 miliardy korun pojistil EGAP.
číst celý článekPojem „digitální tranzice“ slýcháme od politických špiček v posledních letech často. Ale co si pod tímto spojením představit v oblasti obchodu? Jde jen o teoretický koncept, či se pod něj schovají konkrétní kroky? A jaké kroky to jsou? To vše najdete v následujícím článku, který se věnuje oblasti digitálního obchodu, tedy obchodu, který je umožněn využitím elektronických prostředků, a vysvětluje, jak na tento trend reaguje Evropská unie.
číst celý článekJe to důležitý krok ke kultivaci podnikatelského prostředí, který nejde udělat bez vzájemného dialogu.
číst celý článekMinistr průmyslu a obchodu Jozef Síkela jednal v listopadu během své pracovní návštěvy Alžírska o dodávkách plynu do ČR. Zatím se jedná o předběžné návrhy smluv, které se upřesňují co do objemu, termínů dodávek a cen.
číst celý článekPředposlední měsíc roku přináší kromě podzimních plískanic i dvě významná data pro milovníky vína, kteří již od vinobraní, řečeno slovy básníka Jana Skácela a jeho Smuténky, „ťukají na sudy, jestli je už víno doma“ a chvějí se nedočkavostí, až budou sudy naraženy.
číst celý článekJak se do vaší činnosti promítla a dál promítne?
číst celý článekČeské firmy získají od 1. srpna jednodušší, přehlednější a efektivnější systém podpory svého podnikání. Vzniká nová státní agentura CzechBusiness, která propojuje dosavadní kompetence agentur CzechTrade a CzechInvest. Firmám nabídne jednoho partnera pro rozvoj od inovací až po zahraniční expanzi.
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhodnotilo žádosti o dotace ve druhé veřejné soutěži v programu TWIST – Transfer, Výzkum, Vývoj a Inovace pro Strategické Technologie, do které bylo podáno 318 návrhů projektů požadujících dotaci o celkovém objemu 4,27 mld. Kč. Částkou 630 mil. Kč bude podpořeno čtyřicet nejlépe hodnocených projektů zaměřených na výzkum v oblasti umělé inteligence a její aplikace do podnikových procesů a do vývoje nových produktů na trhu. Další jsou připraveny v zásobníku a více než 30 z nich ještě může být následně podpořeno v závislosti na přípravě rozpočtu na rok 2027.
Projekt Ocenění Českých Exportérů (OCE) otevřel přihlášky do dalšího ročníku soutěže, v níž se úspěšné ryze české firmy opět utkají o prestižní titul. Projekt dlouhodobě vyzdvihuje, podporuje a oceňuje podniky, které úspěšně prosazují své produkty a služby na zahraničních trzích a přispívají k růstu domácí ekonomiky. O vítězích rozhodnou nejen ekonomické výsledky, ale také silný podnikatelský příběh.
Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.