Těžební průmysl a energetika
Těžba surovin je pro Mongolsko stěžejní a vláda usiluje o těžbu doposud netěžených zdrojů. Zde se mohou uplatnit dodávky důlní techniky a technologií či odborných služeb. Vládním cílem je také větší energetická soběstačnost. Mongolsko vyrábí většinu své energie v…
Štítky
Mongolsko
číst celý článek
Návštěva společnosti Šenýr Bijoux v Jablonci nad Nisou by pravděpodobně pro nejednu dívku či ženu znamenala splnění tajného přání. Kde jinde se vám poštěstí spatřit hned několik třpytivých korunek královen krásy najednou, prohlédnout si je zblízka či dokonce vyzkoušet?
Štítky
Čína,
CzechTrade
číst celý článek
Zatímco většina Evropské unie žije dekarbonizací, země jako Rusko, Čína a státy jihovýchodní Asie našlapují s ohledem na hospodářský růst a sociální klima kolem restrukturalizace svého energetického mixu zatím opatrně. Proto se nejzajímavější odbytiště společnosti Hansen Electric, čerstvého nositele ocenění Exportní cena DHL UniCredit Bank v kategorii středně velká společnost, nacházejí právě v těchto regionech.
Štítky
Energetika,
Čína,
Rusko
číst celý článek
Země středu je nejlidnatější zemí planety s téměř 1,4 miliardy obyvatel. Čínské hospodářství roste minimálně o 6 % ročně už 40 let. Ještě v roce 2007 byla čínská ekonomika menší než německá. Dnes ji předčí jen USA a vyrovná se součtu Japonska, Německa, Británie a Francie. Pochopitelně tak silného…
Štítky
Čína,
Mongolsko
číst celý článek
Maggie Chou je jedna z těch žen, které se nebojí jít „po hlavě“ do něčeho, čemu věří, a navíc dokážou skloubit rodinu s malými dětmi s vedením firmy. Když v roce 2005 potkala na konferenci švédského experta na budování týmů a personalistiku Mårtena Runowa, zakladatele a majitele mezinárodní společnosti Performia, uvědomila si, že právě tohle je její šálek čaje, a založila pobočku Performie na Tchaj-wanu. V rozhovoru nám prozradila, jací vlastně Tchajwanci jsou, v čem se liší od Evropanů nebo čeho se dá při podnikání s nimi využít.
Štítky
Tchajwan,
Personalistika
číst celý článek
Za posledních šedesát let urazila Jižní Korea velký kus cesty a dosáhla výrazných ekonomických úspěchů. Stále se dynamicky vyvíjí a v současnosti naráží na hranice extenzivního růstu, který ji až doposud táhl. Její společnost bude rychle stárnout, jelikož mladí nemají především z finančních důvodů zájem zakládat rodiny. Nové generace Korejců již netouží usilovně pracovat pro jedinou firmu celý život a trávit v ní veškerý svůj čas jako jejich rodiče. Mladí si naopak rádi užívají života a bohatství, které zajistily předchozí generace. Kam tento vývoj povede v budoucnosti, je důležitá otázka, kterou si v Koreji kladou nejen politici a podnikatelé.
Štítky
Jižní Korea
číst celý článek